Ponad 22 tony nielegalnego paliwa przechwycone przez KAS

Ponad 22 tony nielegalnego paliwa przechwycone przez KAS
fot. KAS Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali na autostradzie A4 ciężarówki wjeżdżające do Polski. Wykryto ponad 22 tysiące litrów cieczy ropopochodnej przewożonej w pojemnikach typu mauser. Przewóz nie był zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu.
istotne.pl 183 kas

Reklama

– Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu kontrolowali na autostradzie A4 ciężarówki wjeżdżające do Polski w kierunku Jędrzychowice. Podczas sprawdzania ciągnika siodłowego z naczepą przewożącego pojemniki typu mauser funkcjonariusze znaleźli 22 280 litrów cieczy ropopochodnej o konsystencji i zapachu oleju napędowego – informuje Sebastian Polański z dolnośląskiej KAS.

I dodaje:

Zgodnie z ustawą o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewozu tego rodzaju towaru przez terytorium RP należy zgłosić w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).

Co się okazało?

Mobilne laboratorium, po przeprowadzeniu badania próbek cieczy, potwierdziło, że jest to towar podlegający systemowi monitorowania SENT. W związku z brakiem wymaganego zgłoszenia środek transportu oraz pojemniki z cieczą zostały zatrzymane do czasu uregulowania statusu przewożonego towaru. Kierowca dostał mandat karny w wysokości 7500 zł, natomiast firmie przewozowej grozi kara pieniężna w wysokości 30 tys. zł.

Reklama