Pijany 58-latek zasnął z niedopałkiem. Omal nie spłonął przezeń budynek wielorodzinny

Pijany 58-latek zasnął z niedopałkiem. Omal nie spłonął przezeń budynek wielorodzinny
fot. freeimages.com (Gabriella Fabbri) Mężczyźnie grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, straż pożarna, pożar

Reklama

Zdarzenie miało miejsce 5 czerwca, około godziny 20.20. Dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego. – Zanim zdążył powiadomić patrol, okazało się, że policjanci byli już na miejscu. Funkcjonariusze, jadąc ulicą 1 Maja w Kowarach, zauważyli dym wydobywający się budynku. Natychmiast ruszyli u na pomoc mieszkańcom – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

I dodaje:

W trakcie działań funkcjonariusze ustalili, że do pożaru doszło w mieszkaniu zajmowanym przez 58-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Okazało się, że mężczyzna zasnął z papierosem, w wyniku czego doszło do pożaru jego mieszkania.

Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na inne lokale. 58-latek był kompletnie pijany, badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Samodzielnie jednak opuścił mieszkanie zajęte ogniem.

Z budynku ewakuowano 10 osób. Na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało.

58-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie teraz za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia innych mieszkańców budynku. Grozi mu do trzech lat odsiadki.

Reklama