Poważny pożar gazu w Świętoszowie, ewakuowano ludzi

Poważny pożar gazu w Świętoszowie, ewakuowano ludzi
fot. Konrad Juryta Ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków w promieniu 200 metrów.
istotne.pl 1 pożar, świętoszów, gaz

Reklama

Pożar wybuchł w nocy z 7 na 8 marca, po godzinie 2:00, w rozdzielni gazu w Świętoszowie. Ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków w promieniu 200 metrów. Do Świętoszowa ściągnięto jednostki z całego powiatu. Na miejscu była też policja.

– Mieliśmy do czynienia z bardzo niebezpieczną sytuacją, ponieważ znajduje się tam bardzo duży zbiornik ze skroplonym gazem; mogło się tam znajdować ponad 30 ton gazu – mówi brygadier Andrzej Śliwowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. – Pożar w tego typu obiektach zawsze stanowi bardzo duże zagrożenie.

Płomienie pojawiły się przy części instalacji gazowej, przy tzw. parowalniku. Po ewakuacji ludności schłodzono parowalnik, tak aby nie doszło do uszkodzenia instalacji, a potem zamknięto zawory. Wówczas spalanie samoczynnie ustało.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Akcja straży zakończyła się około godziny 8:00.

Wyślij wiadomość, daj cynk

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia, albo coś Cię denerwuje, wyślij nam zdjęcie MMS-em, napisz na WhatsApp lub zadzwoń do nas. Nasz numer 730 690 700 (czynny całą dobę). Dodaj ten numer do kontaktów i zapisz jako istotne.pl. Gwarantujemy anonimowość.

Reklama