Woził ludzi po Europie autobusem z fikcyjnymi przeglądami

Woził ludzi po Europie autobusem z fikcyjnymi przeglądami
fot. WITD we Wrocławiu 14 listopada inspektorzy z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili czynności kontrolne na autostradzie A4. W działaniach ukierunkowanych na kontrole drogowe międzynarodowych przewozów uczestniczyli funkcjonariusze z KPP w Bolesławcu.
istotne.pl autobus, a4

Jednym z zatrzymanych do kontroli pojazdów był autobus należący do polskiego przewoźnika, którym kierowca wracał z Belgii do Krakowa. Kontrola ważności przeglądu technicznego pojazdu wykazała, iż jego ważność upłynęła 08.11.2019 r. W tym zakresie zostało wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz zarządzającego transportem w jego firmie. 

Wątpliwość wzbudzały poprzednie daty przeglądów technicznych autobusu. Dokładna analiza danych z tachografu cyfrowego, w zestawieniu z danymi w CEPiK wykazała, iż co najmniej w datach dwóch ostatnich „przeglądów technicznych”, przeprowadzonych w Polsce, pojazd był za granicą naszego kraju, na pograniczu Francji i Szwajcarii. Mając na uwadze możliwość popełnienia przestępstwa sprawę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Bolesławcu.