Uratowała kobietę, która próbowała się zabić w aucie

Auto
fot. KPP Zgorzelec Dzięki czujnej reakcji jednej z mieszkanek gminy Zgorzelec oraz szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów udało się zapobiec tragedii.
istotne.pl 183 policja, miasto zgorzelec

Reklama

Mieszkanka gminy Zgorzelec, będąc na spacerze, zauważyła zaparkowany na terenach rolnych pojazd, w którym siedziała kobieta bez oznak życia. Powiadomiła o tym policjantów.

– Dyżurny zgorzeleckiej komendy natychmiast skierował w ten rejon patrol z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze na miejscu zgłoszenia zastali pojazd marki Opel z włączonym silnikiem, w którym na miejscu kierowcy siedziała kobieta z głową opartą o kierownicę – mówi podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. – Drzwi i szyby auta były pozamykane, a we wnętrzu widoczne były opakowania po lekarstwach oraz butelki po alkoholu.

I dodaje:

Z uwagi na fakt, iż w tej sytuacji istniało realne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, mundurowi podjęli decyzję o wybiciu szyby w samochodzie i wyciągnięciu poszkodowanej na zewnątrz. Po wydostaniu kobiety funkcjonariusze udzielili jej niezbędnej pomocy i monitorowali jej stan do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Dzięki czujnej reakcji jednej z mieszkanek gminy Zgorzelec oraz szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów udało się zapobiec tragedii.

Reklama