Po pijanemu zabił nożem kolejnego brata. Jest areszt

Nóż w dłoni
fot. istotne.pl Waldemarowi B. grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, nóż, zabójstwo

Reklama

28 stycznia – na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu – tamtejszy sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące sprawcę zabójstwa, do jakiego doszło 25 stycznia 2020 roku w jednym w mieszkań w podlubańskiej miejscowości Zaręba.

W lokalu przebywało wówczas kilku mężczyzn spożywających alkohol. W trakcie spotkania 56-letni Waldemar B. ugodził nożem swojego brata Piotra B. w okolice klatki piersiowej. Zaatakowany zmarł. (Na miejsce wezwano policję i zespół ratownictwa medycznego).

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Śledczy:

Waldemar B. był już oskarżony o podobny czyn w 2010 roku. Wówczas również śmiertelnie ugodził on nożem swojego innego brata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał, że wymieniony działał w warunkach przekroczenia dozwolonych granic obrony koniecznej i skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności. Na skutek apelacji obrońcy oskarżonego Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił go jednak od popełnienia zarzucanego mu czynu.

B. grozi teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Reklama