Odwrócą kierunek ruchu przy Mickiewicza i Sierpnia ’80?

Odwrócą kierunek ruchu przy Mickiewicza i Sierpnia ’80?
fot. Istotne.pl Mieszkańców Bolesławca prawdopodobnie czekają zmiany, jeśli chodzi o organizację ruchu w ścisłym centrum miasta.
istotne.pl rynek, um bolesławiec, sesja rm

W czasie styczniowej sesji Rady Miasta Bolesławiec poruszono m.in. kwestię wprowadzenia stref płatnego parkowania. – Przy okazji chcemy wprowadzić kilka nowych rzeczy, jeśli chodzi o organizację ruchu – dodał prezydent Piotr Roman.

Jedną z takich kwestii, która oczywiście ma być wcześniej przedyskutowana, jest odwrócenie kierunku ruchu na ulicach Mickiewicza i i Sierpnia ’80. – Chodzi o to, żeby Rynek można było objechać. Żeby dwie drogi równoległe – ul. Kościelna i ul. Sierpnia ’80 – nie były w tym samym kierunku – wyjaśniał włodarz Bolesławca.

Co to da?

Dzięki tej zmianie można byłoby wjechać z ulicy Ogrodowej w Mickiewicza i dojechać np. do Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Prezydent wspomniał też o tym, że jego zdaniem kierowcy przy Sierpnia ’80 powinni parkować swoje auta tylko po jednej stronie ulicy. I dodał, że trzeba coś zrobić z miejscami parkingowymi przy Asnyka i Grunwaldzkiej.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji. Do tematu z pewnością wrócimy.