Wpadł z nielegalną bronią, amunicją, amfetaminą i marihuaną. Jest areszt

Amunicja
fot. freeimages.com (Cara James) 40-letniemu mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, amunicja, broń, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniąc – wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji – służbę w Jeleniej Górze, zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

40-letni jeleniogórzanin wpadł w ręce policji 21 stycznia. Około godziny 17.30 na ul. Romera mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierowca auta był bardzo zdenerwowany. Okazało się, że miał powód; w samochodzie znaleziono 3 jednostki broni palnej, amunicję oraz amfetaminę.

Mało tego, w mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze natrafili na kolejne jednostki broni, amunicję oraz marihuanę. KMP:

Łącznie policjanci zabezpieczyli 8 jednostek broni palnej, na które mężczyzna nie posiadał zezwolenia, ponad 50 sztuk ostrej amunicji oraz narkotyki, z których można uzyskać ponad 170 porcji handlowych.

Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował jeleniogórzanina na trzy miesiące. Teraz 40-latkowi grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat więzienia.

Reklama