Jubileuszowe Integracyjne Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych za nami

Jubileuszowe Integracyjne Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych za nami
fot. Powiat Bolesławiecki Od 20 lat w Bolesławcu odbywa się opłatkowe spotkanie osób niepełnosprawnych, jedno z największych na Dolnym Śląsku. W tym jubileuszowym udział wzięło ponad 600 osób – mieszkańcy wszystkich gmin powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl niepełnosprawność, powiat bolesławiecki

Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez biskupa pomocniczego Marka Mendyka, która tradycyjnie – każdego roku – rozpoczyna spotkanie. Na zgromadzonych czekał ciepły posiłek i paczki z żywnością.

Nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie wystąpili podopieczni Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, II Środowiskowego Domu Samopomocy, dzieci z pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury. Oprawę muzyczną przygotował chór Cantate Deo i Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.

Dla wielu niepełnosprawnych i ich opiekunów to jeden z najważniejszych dni, na który czekają cały rok. Jest to jedna z nielicznych okazji do wyjścia z domu, spotkania ze znajomymi.

Głównym organizatorem spotkania opłatkowego jest Powiat Bolesławiecki z udziałem Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia wymagała pracy wielu osób. Powiatowi urzędnicy:

Wielkie podziękowania należą się ponad 150 wolontariuszom – uczniom szkół średnich, harcerzom z Hufca im. Szarych Szeregów i żołnierzom z 23 Śląskiej Brygady Artylerii, którzy przez dwa dni przygotowywali salę na imprezę, szykowali i serwowali posiłki.

Nad prawidłowym przebiegiem technicznym imprezy czuwali pracownicy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu. W organizację włączyły się wszystkie gminy i ośrodki pomocy społecznej z terenu powiatu, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Caritas, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, a także liczne grono sponsorów.