Damian Kośmider (Liverpool) czempionem FIFA PTIG 2019/2020 w Bolesławcu

fot. PTIG W sobotę 25 stycznia odbył się finał turnieju FIFA PTIG 2019/2020 organizowany w Bolesławcu przez Polskie Towarzystwo Informatyków i Grafików. Rozgrywki finałowe składały się z dwóch meczów: pierwszy dotyczył fazy aspirującej a drugi finału fazy mistrzowskiej.
istotne.pl 86 zawody, sport, ptpp

Imprezę rozpoczął Dyrektor Generalny PTIG Marcin Kołodziej wraz z Damianem Sawczakiem (radnym miasta Bolesławiec) oraz Dawidem Karolem Kołodziejem (Prezesem Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego). W finale fazy aspirującej wzięli udział: Mariusz Miszczak (RB Lipsk) grając przeciwko Maciejowi Dumie (Manchester United). Maciej zwyciężył z Mariuszem, uzyskując wynik 3:2. W 90 minucie zdobył gola kontaktowego na 3:2, co zaogniło atmosferę wśród widzów.

W finale fazy mistrzowskiej udział wzięli: Damian Kośmider (Liverpool) oraz Sebastian Drabczyk (Bayer 04 Leverkusen). Damian uzyskał tytuł Czempiona turnieju FIFA PTIG 2019/2020 wygrywając 4:3 z trudnym przeciwnikiem. Sebastian uzyskał tytuł Wiceczepmiona turnieju. Emocje i napięcie trwało do ostatniej minuty.