Unikatowy zestaw dla WOŚP sprzedany za... ponad 14 tys. zł

Unikatowy zestaw dla WOŚP sprzedany za... ponad 14 tys. zł
fot. Paulina Stefańczyk Bolesławiecka firma wyprodukowała składający się z ponad 40 elementów zestaw ceramiczny. Inspiracją do jego stworzenia była grafika 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właścicielką zestawu została pani Marta z Krakowa.
istotne.pl wośp, ceramika artystyczna

Ceramika Artystyczna – Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie przygotowała coś absolutnie wyjątkowego. W firmie powstał zupełnie unikatowy zestaw ceramiczny – ręcznie wykonany i składający się z ponad 40 elementów. Inspiracją do jego stworzenia była grafika związana z tegorocznym finałem akcji. (Oczywiście, WOŚP wyraziła na to zgodę).

– To jedyny taki wzór na świecie – mówi Helena Smoleńska, szefowa Ceramiki Artystycznej – Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego. Co ciekawe, niektóre elementy graficzne plakatu WOŚP (kobaltowe kółeczka) przypominają jedną z najstarszych dekoracji ceramicznych używanych w Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego, czyli pawie oczka.

Zestaw, który zaprojektowała Teresa Liana, trafił na orkiestrową licytację. Właścicielką przecudnego zestawu została pani Marta z Krakowa, fanka zarówno bolesławieckiej ceramiki, jak i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a prywatnie mama czworga dzieci.

Unikatowy zestaw dla WOŚP sprzedany za... ponad 14 tys. złUnikatowy zestaw dla WOŚP sprzedany za... ponad 14 tys. złfot. Ceramika Artystyczna – Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego/WOŚP

Zestaw został sprzedany za 14 099 zł, co jest fenomenalnym wynikiem, zważywszy na to, że cena wywoławcza wynosiła… 5 tys. zł.