Fundacja pomagająca małżeństwom z filią w Nowogrodźcu

Fundacja pomagająca małżeństwom z filią w Nowogrodźcu
fot. Gmina Nowogrodziec Pierwszą organizacją, która rozpoczęła swoją działalność w nowogrodzieckim inkubatorze przedsiębiorczości, który mieści się przy ul. Lubańskiej, jest Fundacja Blisko Domu.
istotne.pl gmina nowogrodziec

Fundacja Blisko Domu pomaga małżeństwom, osobom indywidualnym i całym rodzinom. Dotychczas działała w dwóch ośrodkach na terenie województwa lubuskiego: w Otyniu i Żarach.

Jak czytamy na stronie Gminy Nowogrodziec:

Analizy środowiskowe przeprowadzone w naszej części województwa dolnośląskiego pokazały niszę, szczególnie dotyczącą pomocy małżeństwom i rodzinom.

Działalność Fundacji realizowana jest w kilku formach:

  • pomoc terapeutyczna, diagnostyczna i konsultacyjna realizowana przez terapeutów, psychologów i pedagogów
  • organizacja warsztatów i konferencji tematycznych związanych z tematyką małżeńską, rodzinną (np. w zakresie kompetencji wychowawczych) czy rozwojem osobistym. Warsztaty i konferencje są prowadzone przez pracowników fundacji lub przez specjalistów z zewnątrz
  • rekolekcje dla małżeństw i osób indywidualnych.

Obecnie w Nowogrodźcu można korzystać z pierwszej z tych form. Pozostałe są realizowane w Otyniu lub Żarach. Docelowo jednak nowogrodziecka filia zamierza rozszerzać zakres form pomocy i wsparcia, odpowiadając – w miarę możliwości – na potrzeby środowiska lokalnego.

Agnieszka Tomiczek, prowadząca filię Fundacji Blisko Domu w Nowogrodźcu, ukończyła terapię pedagogiczną, Szkołę Psychoterapii Uzależnień przy Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze, Studium Terapii Rodzin, dwuletni kurs coachingu. Jest społecznikiem, ewangelizatorem.

– Biuro Fundacji w Nowogrodźcu jest ładnie wyposażone i stwarza pogodny nastrój – mówią gminni urzędnicy.

O swojej misji członkowie Fundacji mówią tak:

Miłość to dla nas najwyższa wartość. Należymy do Kościoła katolickiego. Wierzymy w Jezusa Chrystusa, który jest Miłością. Łączą nas wspólne cele, które realizujemy najlepiej, jak potrafimy. Jesteśmy pewni, że każdy może być szczęśliwy, dlatego pomagamy ludziom w budowaniu lepszej przyszłości ich samych i ich bliskich.

Siedziba Fundacji Blisko Domu znajduje się przy ul. Lubańskiej 14, I piętro, nr 34 (wejście od podwórka). Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 600 550 597. Szczegóły na stronie Gminy Nowogrodziec.