Środowe kontrole policji. Tylko do południa 5 osób poza domem bez ważnego powodu

Środowe kontrole policji. Tylko do południa 5 osób poza domem bez ważnego powodu
fot. KPP Bolesławiec Nie wszyscy mieszkańcy powiatu bolesławieckiego przestrzegają nowych zaostrzonych zasad bezpieczeństwa – policjanci prowadzą wzmożone kontrole osób i pojazdów.
istotne.pl policja, koronawirus

W środę 1 kwietnia, tylko do południa, policjanci ujawnili 5 osób, które przebywały poza domem bez ważnego powodu. KPP Bolesławiec:

Każdego dnia w teren rusza kilka policyjnych patroli, których zadaniem jest sprawdzanie osób przebywających poza miejscem zamieszkania. Policjanci przypominają o zakazie przemieszczenia się. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który zagraża zdrowiu i życiu, każdy, kto nie stosuje się do przepisów prawa, musi liczyć się z konsekwencjami lekceważenia obostrzeń.

Mundurowi kontrolują parki, place zabaw, ścieżki wzdłuż Bobru, ogrody działkowe; sprawdzają, czy znajdują się tam osoby, które powinny przebywać miejscu zamieszkania.

Policja dodaje:

Jak pokazują minione dni, pomimo wprowadzonych zakazów zdarzają się osoby, które bez ważnego powodu przemieszczają się – czy to rekreacyjnie, czy po prostu z nudów.

Apelujemy kolejny raz, aby pozostać w domu. W tym ciężkim czasie każdy musi wykazać się dużą odpowiedzialną i zdyscyplinowaniem. Przecież wszyscy mamy wspólny cel: ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz troska o życie i zdrowie swoje oraz najbliższych.