Bolesławieccy artylerzyści na Święcie Wojska Polskiego w Jaworze

Bolesławieccy artylerzyści na Święcie Wojska Polskiego w Jaworze
fot. 23 Śląski Pułk Artylerii Piknik militarny „Wierni Polsce” w Jaworze zgromadził tysiące mieszkańców tego miasta i okolicznych miejscowości.
istotne.pl 23śpa

15 sierpnia w Jaworze odbył się piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego, 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia był dowódca Garnizonu Bolesławiec oraz burmistrz Jawora.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji przygotowanych przez żołnierzy i Wydział Promocji Urzędu Miasta Jawor. 23 Śląski Pułk Artylerii:

Ci, którzy przyszli w czwartkowe popołudnie na Ośrodek Wypoczynkowy „Jawornik”, byli bardzo zadowoleni. Mogli z bliska zobaczyć KTO Rosomak z 17WBZ w Międzyrzeczu czy WR-40 Langusta i RZRA Liwiec z 23pa. Był też sprzęt i wyposażenie z 10BKPanc w Świętoszowie i 22bpg z Kłodzka.

Oprócz sprzętu, do którego ustawiały się najdłuższe kolejki, dużym powodzeniem cieszyła się grochówka wojskowa i chleb z wojskowej piekarni. (Wszystko to przygotowali żołnierze 31brt z Wrocławia przy pomocy 2WOG).

Artystycznych wrażeń uczestnikom pikniku dostarczyli muzycy orkiestry wojskowej z Żagania oraz zespół wokalny Głogowska Czwórka z klubu 4binż. w Głogowie.

Były też zabawy dla najmłodszych, prezentacje grup rekonstrukcji historycznych i wiele innych atrakcji. Zainteresowanie piknikiem było ogromne, a frekwencja znacząco przekroczyła oczekiwania organizatorów.