Co z ulicą Żołnierzy Wyklętych? Czytelnik: komunikacyjny armagedon

Co z ulicą Żołnierzy Wyklętych? Czytelnik: komunikacyjny armagedon
fot. Czytelnik O nagłośnienie sprawy poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl um bolesławiec, ul. żołnierzy wyklętych

Zadzwonił do nas bolesławianin, który poprosił nas o powrót do sprawy ulicy Żołnierzy Wyklętych. (Chodzi o mieszkańców bloku z klatkami 5A, 5B i 7).

Czytelnik poinformował nas, że ciągle nie ma tam drogi, a chodzi o zaledwie 150 m. Co więcej, miał tam być zakaz parkowania, bo jeździ się tą ulicą tragicznie – właśnie z powodu masy zaparkowanych aut.

Mężczyzna dodał, że policja wydała pozytywną opinię ws. postawienia znaku zakazu, ale Gmina Miejska się na to nie zgodziła.

Agnieszka Gergont, rzeczniczka Urzędu Miasta Bolesławiec:

Jeśli chodzi o wprowadzenie zakazu zatrzymywania na odcinku wzdłuż muru oporowego (+ ograniczenie prędkości na tym odcinku), to był wniosek zarządcy wspólnoty budynku Żołnierzy Wyklętych 5A, 5B i 7 w 2016 i w 2017 r. Komisja Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta Bolesławiec oraz Straż Miejska wydały opinie negatywne, Policja natomiast pozytywną + progi zwalniające.

Ze względu na to, że na tym odcinku parkują głównie mieszkańcy bloków, których zarządcą jest TBS, wysłane było również stosowne pismo o opinię do TBS. TBS odpowiedziało wówczas, że ustawienie tego znaku spotęguje problemy związane z miejscami postojowymi.

Po uzyskaniu wszystkich opinii i zajęciu stanowisk zapadła decyzja, że nie będzie zmian w obowiązującym oznakowaniu.

Jest też pozytywna informacja dla mieszkańców. Budowa wspomnianej drogi planowana jest jeszcze w tym roku.