BKS wygrywa z Mierzwinem w pierwszej rundzie Okręgowego Pucharu Polski

BKS i LKS Mierzwin
istotne.pl 4 puchar, bks bolesławiec, lks mierzwin

W pierwszej rundzie Okręgowego Pucharu Polski seniorzy BKS Bolesławiec wygrali w Mierzwinie z tamtejszym LKS-em 3:0 (0:0). Gole dla zespołu z Bolesławca zdobyli: Oskar Pochwała, Łukasz GraczykAdrian Kulesza.

Środowy mecz pucharowy w Mierzwinie rozpoczął się od ataków BKS-u. Goście kilkukrotnie zapędzili się pod bramkę miejscowych, ale brakowało skutecznego wykończenia. LKS także miał świetną okazję do wyjścia na prowadzenie. W jednej z akcji i podbramkowym zamieszaniu bolesławian dwukrotnie z opresji ratował bramkarz Jakub Walczak.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła gola. BKS próbował konstruować akcje, ale niewiele z tego wychodziło. Gospodarze skutecznie się bronili, więc piłkarze Sebastiana Tylutkiego próbowali strzałami zza pola karnego zaskoczyć bramkarza miejscowych. Do przerwy sztuka się ta nie udała.

Po zmianie stron BKS przyspieszył grę i przyniosło to efekt bramkowy. Najpierw sędzia odgwizdał faul na Łukaszu Graczyku, w polu karnym Mierzwina. Do piłki podszedł Oskar Pochwała i było 1:0. Decyzja arbitra o podyktowaniu rzutu karnego wywołała protesty kibiców gospodarzy, którzy twierdzili, że decyzja jest niesłuszna.

Drugi gol padł po rzucie pośrednim, który arbiter podyktował za przytrzymywanie piłki przez zawodnika gospodarzy. Cała sytuacja miała miejsce przy linii końcowej boiska. Piłkarz LKS-u, podwojony przez graczy BKS-u, walczył o utrzymanie się przy piłce, ale robił to w sposób nieprzepisowy. W pole karne dośrodkował Adrian Kulesza, a gola, na 2:0 głową zdobył Łukasz Graczyk.

Wynik meczu ustalił Adrian Kulesza, który otrzymał podanie od Jakuba Kwoczki, po tym, jak piłka odbiła się od arbitra. Popularny Kaczor w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Spotkanie nie było wielkim widowiskiem. W grze obu drużyn było wiele niedokładności i strat. Ostatecznie jednak w drugiej rundzie pucharowych zmagań zagra BKS Bolesławiec.