materiał promocyjny

Pianino elektryczne – dobry start w muzykę instrumentalną

Pianino cyfrowe Roland FP-30
fot. pianostore.pl Możliwości wydobywania dźwięku, jakie daje pianino elektryczne, to nowoczesna jakość gry na instrumencie klawiszowym. Urzekająca akustyka oraz łatwość obsługi stwarzają ogromne możliwości odwzorowywania melodii oraz samodzielnego tworzenia kompozycji.
istotne.pl 1 muzyka, miasto jelenia góra

Reklama

Czym różni się pianino cyfrowe od profesjonalnego keyboardu i dlaczego warto w nie zainwestować?

Pianino cyfrowe – nowa era klawiszy

Rozpoznawalne, światowe marki pianin cyfrowych, jakie można znaleźć w sklepie PianoStore (pełna oferta dostępna pod adresem: https://pianostore.pl/pianina-cyfrowe) to zróżnicowane pozycje, które potrafią się dopasować do potrzeb i umiejętności użytkowników. Wśród nich znajduje się model Roland FP 30, który jest bardzo popularnym produktem, wybieranym przez amatorów, jak i zawodowców. Dlaczego właśnie ta pozycja zyskała sobie sympatię wśród instrumentalistów?

Roland FP 30 – stacjonarnie i mobilnie

Tradycja pianina jest bardzo bogata, a sama jego postura uświetnia aranżację przestrzenną w domu. Każdy, kto jednak pragnie postawić u siebie ten dużych gabarytów mebel wie, że potrzebuje na niego sporo miejsca. Pełnowymiarowy instrument jest oczywiście pożądanym atrybutem, każdego kto kocha wydobywać dźwięki spod klawiszy i żywi z tego ogromną radość, ale niestety nie zawsze układ domowych warunków to umożliwia. Pianino cyfrowe Roland FP 30 jest kompaktowym instrumentem, docenianym za wysoką jakość brzmienia. Spełnia więc wiele funkcji, które są nie tylko funkcjonalne, ale też wpływają na satysfakcję z samego użytkowania. 88- klawiszowe pianino elektryczne jest ponadto lekkie i poręczne, co ułatwia jego transport w trakcie tras koncertowych, oraz szybkiego rozłożenia w miejscu docelowej prezentacji umiejętności.

Klawiszowa cyfryzacja

Nowoczesne pianina cyfrowe, w tym model Roland FP 30, urozmaicone są wieloma funkcjami, które zafundowała im nowa technologia. Czy są potrzebne? Każdy, kto oprócz klasycznego uderzania w klawisze ceni sobie także dodatki wie, że tak. Oprócz wysokiej jakości fortepianowych brzmień, piano elektryczne ma możliwość zapisu dźwięków, co sprzyja ćwiczeniom, zwłaszcza wśród instrumentalnych amatorów, zaczynających swoją przygodę z klawiszami. Bezprzewodowa technologia Bluetooth® umożliwia natomiast łącznie instrumentu z dowolnymi aplikacjami muzycznymi w telefonie komórkowym, dzięki czemu możliwe jest przekładanie ulubionych dźwięków na własne umiejętności na klawiaturze.

Uciążliwi amatorzy?

Oczywistym jest, że aby nauczyć się grać, trzeba ćwiczyć. Oprócz tego, że wymaga to wielu poświęceń, czasu i samodyscypliny, to wiadomym jest, że początki są trudne i nic nie przychodzi od razu. Nowoczesne pianino elektryczne elektryczne Roland FP 30 sprzyja nauce i wspiera młodych kompozytorów. W jaki sposób? Wbudowane wejście na słuchawki to nowa era nauki gry na pianie. Próby wystukiwania dźwięków słyszalne są dla kompozytora w nausznikach, ale wokół rozlega się absolutna cisza, którą z kolei doceniają pozostali domownicy.

Dobre początki z pianinem elektrycznym

Rodzice dzieci, które wykazują zainteresowanie instrumentami klawiszowymi i otwarcie mówią, że chcą zacząć grać, stoją przed dylematem kupna pianina lub tradycyjnego keyboardu. Czym pianino cyfrowe zyskuje swoją przewagę nad uproszczoną wersją klawiszowców? Wejść w świat muzyki tak, aby stała się ona pasją, w dużej mierze zależy od sprzętu, na jakim zaczyna się całą przygodę. Pianino kojarzone jest z profesjonalizmem, większą skalą oktaw, które dają szerokie spectrum możliwości, oraz samym prestiżem tego instrumentu. Oczywistym jest, że inwestycja w zaawansowane pianino jest sporym wydatkiem, na którego mało który rodzic decyduje się, szczególnie w pierwszych etapach zainteresowania dziecka. Pianino cyfrowe umożliwia jednak obycie się z mniejszą formą klasycznego instrumentu, z zachowaniem jego cennych wartości dźwiękowych. Sama rozpiętość skali, jakość obsługi i moc dźwięków, zachęcają do kontynuowania nauki na takim właśnie sprzęcie. Jednocześnie jest on niewielkich rozmiarów, w porównaniu z tradycyjnymi pianinami, a także charakteryzuje się niższą ceną do klasycznych modeli. Pianino Roland FP 30 zostało zaprojektowane z myślą o amatorach, ale praktyka pokazała, że chętnie sięgają po nie także zaawansowani instrumentaliści, oraz muzycy, dla których klawisze są zarobkiem.

Reklama