Będzie nowy parking na osiedlu Przylesie

Będzie nowy parking na osiedlu Przylesie
fot. UM Bolesławiec Urząd Miasta w Bolesławcu przekazał plac budowy w celu budowy parkingu i drogi dojazdowej do boisk sportowych na osiedlu Przylesie.
istotne.pl um bolesławiec, osiedle przylesie

W ramach zadania wybudowanych zostanie 57 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych wraz z jezdnią manewrową.

Parking zostanie skomunikowany z drogą gminną za pomocą zjazdu. Parking wykonany będzie z kostki betonowej, która umożliwia odprowadzenie wód opadowych bezpośrednio do podłoża, poprzez szerokie spoiny.

Zaplanowana powierzchnia parkingu wynosi 765,6 m², drogi manewrowej 962,1 m², chodnika 67,3 m². Wartość zadania opiewa na 340 000 zł. Wykonawcą robót jest firma „Eltor” z Lubania. Termin wykonania zaplanowano na koniec maja 2020 r.

Parking powstanie nieopodal kościoła i kompleksu sportowego. Warto przypomnieć, że kompleks powstał w 2015 r. i składa się z boiska wielofunkcyjnego 19,10 x 32,10 m z nawierzchnią poliuretanową oraz boiska do piłki nożnej 30 x 62 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej.

Na terenie kompleksu znajduje się siłownia zewnętrzna z urządzeniami ze stali nierdzewnej, stoły do szachów wraz z siedziskami i trzy trybuny. Teren jest oświetlony.

tekst zlecony