Kierowca uciekał przed policją, bo… był pijany i miał sądowy zakaz

Prędkość
fot. freeimages.com (Phil L.) Młodemu mężczyźnie grozić może kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 alkohol, policja, miasto jelenia góra

Reklama

Do zdarzenia doszło 7 listopada, około godziny 3:00. Policjanci na ulicy Wolności w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Audi. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł on być pod wpływem alkoholu. (Kierujący jechał całą szerokością jezdni). Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Gdy policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten zjechał do zatoczki autobusowej. A gdy wysiedli z radiowozu, on gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg.

Jeleniogórska policja:

Kierowca, uciekając, popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym.

Został w końcu zatrzymany na szutrowej drodze, gdy stracił panowanie nad pojazdem. Uciekinierem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Policjanci wyczuli odeń wyraźny zapach alkoholu. (Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil).

Co więcej, wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mało tego, 23-latek... nigdy nie miał prawa jazdy.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozić mu może kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Reklama