Dwaj więźniowie nie wrócili do zakładu. Jeden zdążył… ukraść samochód

mezczyzna-kajdanki
fot. KPP Bolesławiec Obaj uciekinierzy odpowiedzą za bezprawne uwolnienie się. Starszemu z nich grozić może dodatkowo do 7,5 roku pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież, miasto zgorzelec

Reklama

2 grudnia Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu została powiadomiona o kradzieży pojazdu marki VW z terenu Zgorzelca. W pojeździe znajdowały się elektronarzędzia oraz dokumenty. Właściciel wycenił straty na 8 tys. zł.

Jednocześnie policjanci otrzymali informacje o samowolnym oddaleniu się dwóch więźniów zakładu karnego typu półotwartego. Jak się okazało, 34-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego razem z 37-letnim mieszkańcem powiatu zgorzeleckiego wyszli do pracy i po jej zakończeniu nie wrócili do paki.

Mundurowi z Pieńska oraz zgorzeleccy kryminalni zatrzymali uciekinierów po kilku dniach. Skradziony przez 37-latka pojazd został odzyskany na terenie Niemiec. (Udało się również odzyskać cześć skradzionych narzędzi).

Obaj podejrzani odpowiedzą za bezprawne uwolnienie się, za które grozić może kara nawet do dwóch lat odsiadki. Starszy z zatrzymanych więźniów może spędzić za kratkami dodatkowo od trzech miesięcy do 7,5 roku.

Reklama