Dziś ponownie będą eliminować trucicieli z ruchu drogowego

Dziś ponownie będą eliminować trucicieli z ruchu drogowego
fot. pixabay.com (webandi) 12 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne „Smog”.
istotne.pl 183 policja, smog

Reklama

Komenda Główna Policji:

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych, tj. analizatorów spalin i dymomierzy. Mundurowi: – W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Funkcjonariusze dodają:

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami, dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Reklama