Pożegnali artylerzystę

Pożegnali artylerzystę
fot. 23 Śląski Pułk Artylerii W 23 pułku artylerii odbyło się pożegnanie podpułkownika Piotra Kobyłeckiego, który opuszcza garnizon bolesławiecki, by podjąć kolejne wyzwania żołnierskiej służby.
istotne.pl wojsko, 23śpa

W Sali Tradycji 23 pułku artylerii podpułkownika Piotra Kobyłeckiego, kończącego dwudziestoletnią służbę w garnizonie bolesławieckim oficera, pożegnali przełożeni, współpracownicy i koledzy. Uroczystość rozpoczęło odczytanie decyzji o wyznaczeniu na wyższe stanowisko służbowe przez oficera sekcji personalnej.

Podsumowując całokształt służby żegnanego, dowódca bolesławieckich artylerzystów pułkownik Grzegorz Potrzuski podkreślił jego umiejętności artyleryjskie i profesjonalizm prezentowany w służbie:

Żegnamy wartościowego artylerzystę, którego umiejętności miałem okazję niejednokrotnie obserwować podczas szkoleń i ćwiczeń poligonowych. Życzę, aby pan pułkownik Kobyłecki z satysfakcją równą służbie w 23 pułku artylerii realizował się na nowym stanowisku.

W dowód uznania za zasługi dla bolesławieckiej jednostki dowódca uhonorował odchodzącego oficera listem gratulacyjnym.

Zwracając się do zebranych, ppłk Kobyłecki podziękował za lata – jak sam podkreślił – dobrej służby. Zaznaczył, że dane mu było realizować zadania w gronie żołnierzy ceniących profesjonalizm i dobro służby. Odniósł się także do ostatniego okresu służby, w trakcie którego dowodził dywizjonem artylerii, a przy okazji ostatniej zbiórki z udziałem podwładnych podziękował im za zaangażowanie i wysiłek szkoleniowy.

Po dokonaniu pamiątkowego wpisu w Księdze Pamiątkowej 23pa, zgodnie z tradycją, delegacja oficerów pułku wręczyła żegnanemu szablę oficerską. Ostatnim punktem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie, po którym żegnany oficer przyjął serdeczne życzenia i gratulacje od kolegów i współpracowników.