Troje agresorów pobiło ratownika medycznego w szpitalu. Dwójka była pijana

Troje agresorów pobiło ratownika medycznego w szpitalu. Dwójka była pijana
fot. KPP Lubin Cała trójka trafiła do policyjnej celi. Sprawcom grozić może kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, napad, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło 12 stycznia, po godzinie 1:00, na terenie Lubina. Do jednego ze szpitali na weszło dwóch mężczyzn i kobieta. Zachowywali się bardzo wulgarnie, żądali natychmiastowej pomocy dla ich 41-letniego kolegi, który skaleczył się w rękę.

Jeden z ratowników zwrócił im uwagę, aby zachowywali się spokojnie z uwagi na miejsce, w którym się znajdują, i innych pacjentów czekających na pomoc medyczną. To, niestety, tylko dolało oliwy do ognia.

Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego, bili go po całym ciele. Na miejsce zostali wezwani lubińscy policjanci, którzy zatrzymali w tej sprawie 25-letnią mieszkankę Lubina i jej dwóch kolegów: w wieku 36 i 41 lat. Zarówno 25-latka, jak i jeden z jej kumpli byli pijani; mieli ponad promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi:

Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania do pokrzywdzonego. Losem całej trójki zajmie się teraz sąd.

Agresorom grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat więzienia.

Reklama