Nastolatek śmiertelnie pobił obcą osobę. Agresorowi grozi nawet dożywocie

Nastolatek śmiertelnie pobił obcą osobę. Agresorowi grozi nawet dożywocie
fot. www.sxc.hu (zoob) 18-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd, zabójstwo

4 stycznia 2020 roku – na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze – sąd tymczasowo aresztował sprawcę zabójstwa, do jakiego doszło w noc sylwestrową w Szklarskiej Porębie.

Najprawdopodobniej doszło do sprzeczki między Jakubem K. a nieznanym mu Łukaszem F. W jej trakcie K., 18-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, dotkliwie pobił pokrzywdzonego, zadając mu między innymi ciosy pięścią w głowę.

23-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego trafił do szpitala.

Jakubowi K., po jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, zarzucono spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i skierowano do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, uwzględniwszy wniosek prokuratury, zastrzegł jednak, że sprawca może zostać zwolniony z aresztu po uiszczeniu kaucji w wysokości 40 tysięcy złotych, co nastąpiło po wpłacie poręczenia majątkowego.

Na tym jednak nie koniec. Wobec stwierdzenia zgonu pokrzywdzonego, do którego doszło na skutek licznych rozległych obrażeń, zarządzono ponowne zatrzymanie 18-latka. Tym razem przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Sąd aresztował podejrzanego. Śledczy:

W sprawie prowadzone są intensywne czynności dowodowe, zabezpieczono między innymi nagranie z monitoringu z miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. Przeprowadzona została także sekcja zwłok pokrzywdzonego.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.