materiał promocyjny

Jak dopasować narty do wzrostu?

Buty narciarskie
fot. Orion Zakup nowych nart dla wielu doświadczonych wielbicieli białego szaleństwa to czysta przyjemność. Niewielki problem pojawia się, kiedy nie wiemy zbyt wiele o doborze dobrych nart.
istotne.pl 1 zima, narty, miasto lubin

Reklama

Przed największym kłopotem stoją ci, którzy jeszcze nigdy nie jeździli na nartach, ponieważ zazwyczaj nie dysponują oni rozległą wiedzą na temat wyboru odpowiednich nart. Jednym z największych wyzwań staje się odpowiednie dopasowanie nart do wzrostu. Jak to zrobić i czym się kierować?

Dopasowanie nart do wzrostu

Najważniejszym czynnikiem decydującym o dopasowaniu nart jest ich długość – czytamy na blogu sklepu internetowego nartywarszawa.pl. Jeśli będą krótkie, mogą łatwiej się prowadzić i sprawić mniej problemu szczególnie tym narciarzom, którzy jeszcze nie mają wystarczającego doświadczenia, jeśli chodzi o jazdę na nartach. Dłuższe mogą spodobać się tym narciarzom, którzy mają już więcej doświadczenia i nie zależy im na łatwiejszym prowadzeniu, a na szaleństwie na stoku. Jaka jest złota zasada, której warto przestrzegać? Odpowiedź jest prosta: dopasowanie długości nartu do wzrostu danej osoby. 

Narty powinny sięgać mniej-więcej wysokości brody, ale każda długość między klatką a nosem (w przypadku kobiet) oraz podbródkiem a czołem (w przypadku mężczyzn) będzie odpowiednia, w zależności od preferencji danej osoby. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie nart?

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na twardość samych nart. Twardsze narty lepiej sprawdzą się w przypadku osób, które mają lepsze i większe umiejętności jazdy na nartach. Amatorzy narciarstwa powinni skłonić się ku zakupowi miękkich nart. 

Oczywiście, cena też będzie istotna w momencie podejmowania decyzji o zakupie. Nie powinna być jednak jedynym wyznacznikiem, ponieważ za niską ceną może znajdować się równie niska jakość nart, która przyniesie więcej szkody niż pożytku. Ciągłe, uciążliwe serwisowanie to nie najgorsze, co może nas spotkać – gorszy jest wzrost prawdopodobieństwa narażenia się na niebezpieczeństwo podczas jazdy. 

Warto zawsze sprawdzić ceny podczas letnich wyprzedaży – istnieje prawdopodobieństwo, że sklepy będą chciały wyczyścić magazyny i właśnie w tym okresie opublikują bardzo atrakcyjne ceny na sprzęt narciarski. Sprawdzenie oferty sklepów internetowych jest równie dobrym pomysłem, ponieważ mogą one oferować lepszy, szerszy, ale i tańszy, asortyment. 

Jakość możesz zweryfikować, czytając opinie i komentarze o wybranych modelach nart. Im lepszą i bardziej renomowaną markę wybierzesz, tym większa szansa na dobrą obsługę klienta i brak problemów z użytkowaniem sprzętu. Narty Atomic będą dobrym wyborem zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem, jak i dla stałych bywalców ośnieżonych stoków.

Długość nart może mieć niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu narciarza. Wybór zbyt krótkich lub zbyt długich nart może negatywnie wpłynąć na wygodę i doświadczenie z jazdy, i zniechęcić amatorów narciarstwa do dalszego wykorzystywania uroków stoków. Zanim zdecydujemy się na zakup wymarzonych nart, dokładnie dobierzmy ich długość, kierując się swoim wzrostem, ale i wagą, preferencjami i stopniem zaawansowania. 

Rzadko zdarza się, że już pierwsza para nart jest idealna i pozostaje z nami na zawsze, tym bardziej, kiedy można upolować okazję i zmieniać narty praktycznie co sezon. Z pewnością warto zwrócić uwagę na narty Atomic, które w swojej ofercie mają narty dla każdego poziomu zaawansowania i zróżnicowane dla wzrostu poszczególnych użytkowników. Zdecyduj się na sprawdzone rozwiązania!

Reklama