Gryf Gryfów Śląski wygrywa sparing w Bolesławcu

Piłkarze na meczu sparingowym BKS - Gryf Gryfów Śląski
istotne.pl 4 sparing, bks bolesławiec, gryf gryfów śląski

W sobotę (3 sierpnia) na boisku Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu BKS rozegrał drugi swój mecz kontrolny. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Czarnymi Żagań tym razem piłkarze Sebastiana Tylutkiego wysoko przegrali z Gryfem Gryfów Śląski 2:5 (1:3), który jest beniaminkiem IV ligi dolnośląskiej. Spotkanie zaczęło się po myśli bolesławian.

W 10 minucie strzał z rzutu wolnego, w wykonaniu Łukasza Graczyka, dał bolesławianom prowadzenie. Jednak ambitnie grający goście chwilę potem doprowadzili do wyrównania. Do przerwy goście z Gryfowa zdobyli jeszcze dwa gole. Bramki padły po dośrodkowaniach w pole karne, przy nieco śpiącej postawie naszych zawodników.

Po przerwie bolesławianie zdecydowanie przyspieszyli grę i przez kwadrans mocno przycisnęli przyjezdnych. Jednak Gryf skutecznie się bronił i po błędach bolesławian zdołał wyprowadzić jeszcze dwa ciosy. BKS miał kilka dogodnych okazji, ale tylko raz skutecznie odpowiedział. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Adrian Puzio i pokonał strzegącego bramki gości Kacpra Różnickiego.

Mecz zakończył się zwycięstwem Gryfa Gryfów Śląski 5:2. Przegrana da z pewnością trenerowi BKS wiele wskazówek do tego, co poprawić w grze i nad czym popracować. W zespole brakuje jeszcze dokładności, zgrania i pewności siebie (zwłaszcza młodych zawodników). To wszystko jest do osiągnięcia. Warunkiem jest solidna praca na treningach.

BKS – Gryf Gryfów Śląski 2:5. Bramki dla BKS: Graczyk i Puzio. Bramki dla Gryfa: Złocik, Serdeczny, Zyner, Wiedro i Kozań.

BKS: B. Bochnia, Dul, Olesiński, Kowalonek, J. Bochnia, Gasiak, Graczyk, Puzio, Medyński, Szaja, Majka.

Po przerwie zagrali: Wołoszyn, Kwoczka, Komada, Latała, Dmuchowski, Mucha, Gudzowski, Pochwała, Skiba.

A już w najbliższą środę (7 sierpnia) bolesławianie, w kolejnym sparingu zmierzą się z KS Stare Jaroszowice. Natomiast w następną sobotę (10 sierpnia) ich przeciwnikiem będą Łużyce Lubań.

Pierwsza kolejka w klasie okręgowej zostanie rozegrana 15 sierpnia, o godzinie 14:00. BKS podejmie przy Spółdzielczej zespół Włókniarza Mirsk.

Natomiast 21 sierpnia w Mierzwinie zespół Sebastiana Tylutkiego zmierzy się z tamtejszym LKS-em, w pierwszej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.