Twórcy najpiękniejszych wieńców dożynkowych uhonorowani

Twórcy najpiękniejszych wieńców dożynkowych uhonorowani
fot. Powiat Bolesławiecki W czasie wrześniowej sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego nagrody odebrali twórcy najpiękniejszych dożynkowych wieńców w 2019 r.
istotne.pl konkurs, powiat bolesławiecki

Jak co roku dożynki zorganizowały wszystkie gminy powiatu. W Gminie Bolesławiec bawiono się w Bolesławicach, Gmina Osiecznica zorganizowała dożynki w Osiecznicy, Gmina Warta Bolesławiecka w Wilczym Lesie, Gmina Gromadka w Różyńcu, a Gmina Nowogrodziec – w Parzycach.

Do konkursu na najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy Powiatu Bolesławieckiego stanęły niemal wszystkie sołectwa. Powiat Bolesławiecki:

Zadanie – wykonanie wieńca – nie jest łatwe, chociażby ze względu na wielkość konstrukcji. Nie wolno też używać żadnych syntetycznych materiałów: styropianu, plastikowych ozdób, nawet kleju. Prace nad dożynkowymi koronami trwają wiele tygodni.

Wieńce oceniała komisja w składzie: wicestarosta Mirosław Horzempa, naczelniczka Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu Katarzyna Zięba, a także absolwentki ASP i nauczycielki w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu: Katarzyna Sas i Joanna Mysłek-Michnowska.

Różnice w punktacji były minimalne, a wybór trudny. Trzecie miejsce przyznano sołectwu Nowa Wieś, drugie Kraśnikowi Dolnemu. Triumfowało sołectwo Ocice. Wyróżnienia otrzymały sołectwa Kraśnik Górny, Milików i Różyniec.