Bieg charytatywny w tę niedzielę

Akcja BiegamBoLubię
fot. Dariusz Łomański W najbliższą niedzielę na lekkoatletycznym Orliku przy ul. Komuny Paryskiej odbędzie się PKO Bieg Charytatywny.
istotne.pl 183 biegambolubię, bieg, charytatywność

Reklama

W tym roku główne biegi odbyły się 14 września na dwunastu stadionach w Polsce. Po raz kolejny organizatorzy akcji BiegamBoLubię mają możliwość dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy. Bolesławiec weźmie w niej udział po raz trzeci.

– Bieg polega na przebiegnięciu jak największej liczby 400-metrowych okrążeń przez pięcioosobowe sztafety w ciągu 60 minut. Każde okrążenie przeliczane jest na pieniądze, które w tym roku trafią do dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych – mówi trener BBL Damian Kula.

– Ilość zmian jest dowolna, lecz zawodnik lub zawodniczka na jednej zmianie musi przebiec minimum 400 m. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc. Osoby, które nie mają partnerów lub partnerek do sztafety, również są mile widziane. Stworzymy na miejscu takie 5-osobowe ekipy – dodaje trener Dariusz Łomański.

W Bolesławcu bieg odbędzie w niedzielę 29 września na lekkoatletycznym Orliku przy ul. Komuny Paryskiej. Początek o 11:00.

Organizatorzy po zakończeniu biegu i podliczeniu przebiegniętych kilometrów wysyłają dokumentację podsumowującą bieg. Na jej podstawie Bank PKO wpłaci pieniądze dla potrzebujących dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Im więcej będzie drużyn, tym większa będzie pomoc.

Zapisy do udziału w tegorocznym biegu od 10:20 do 10:50. Start: godzina 11:00 – przypominają organizatorzy.

I dodają: – Zapraszamy.

Reklama