Szkolący się u pancerniaków studenci oddali krew

Szkolący się u pancerniaków studenci oddali krew
fot. st. szer. Natalia Wawrzyniak 11 lipca 2019 roku studenci z Legii Akademickiej, którzy szkolą się w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, wzięli udział w akcji krwiodawstwa.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, krwiodawstwo

Organizatorem przedsięwzięcia był 105 Szpital Wojskowy w Żarach. To akcja organizowana cyklicznie; biorą w niej udział nie tylko żołnierze, ale również przedstawiciele stowarzyszeń oraz personel szpitala.

Jak podkreślają świętoszowscy wojskowi:

Jednak żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej są zazwyczaj najliczniejszą grupą, która się angażuje w takie przedsięwzięcie.

– W akcji oddawania krwi wzięło udział 20 żołnierzy. Jest to mniejsza liczba niż w ostatnim tego typu przedsięwzięciu, w którym uczestniczyło około 40 żołnierzy, jednak mamy świadomość, że jest to związane z urlopami żołnierzy, które obecnie trwają – powiedziała rzeczniczka prasowa szpitala Deniz Katrin Mrozik. – Zbiórka jest organizowana po to, by dostarczyć jak najwięcej krwi dla naszego szpitala, ale nie tylko. Jest to moment, kiedy tej krwi brakuje, i liczyliśmy na obecność żołnierzy, którzy cyklicznie co pół roku wspomagają akcje honorowego krwiodawstwa.

I tym razem żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej, a wśród nich żołnierze Legii Akademickiej, przyczynili się do uratowania komuś życia. Brygada:

Dar krwi jest niezwykle cenny, dlatego zachęcamy wszystkich do dołączenia do świętoszowskich żołnierzy.