Nasi wojskowi „orientaliści” z medalami IV Międzynarodowych Mistrzostw

Ludzie
fot. 23 Śląski Pułk Artylerii Szer. Małgorzata Pachnik i szer. Mateusz Dzioba zajęli I miejsca i zdobyli złote medale w biegu sztafetowym sprinterskim, a artylerzystka wywalczyła również II miejsce w biegu sztafetowym leśnym.
istotne.pl 183 23śpa, bieg na orientację

Reklama

W dniach 17–21 czerwca w Skwierzynie odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Żołnierzy w Biegu na Orientację. W tym roku w składzie reprezentacji Wojska Polskiego wystąpili żołnierze 23 Pułku Artylerii, przypieczętowując swój udział złotymi medalami w biegach sztafetowych.

Szeregowa Małgorzata Pachnik biega na orientację od dwunastu lat, szeregowy Mateusz Dzioba – od piętnastu. Oboje pełnią służbę w dywizjonie artylerii rakietowej, a łączy ich umiejętność biegania i zdolność do szybkiej orientacji w terenie.

Na swoim koncie oboje mają sporo medali zdobytych w mistrzostwach Polski, Europy i świata, a udział w międzynarodowej rywalizacji żołnierzy stanowił dla nich sprawdzian przez Mistrzostwami Wojska Polskiego oraz etap kwalifikacyjny do Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Chinach.

Szer. Małgorzata Pachnik i szer. Mateusz Dzioba zajęli I miejsca i zdobyli złote medale w biegu sztafetowym sprinterskim, a artylerzystka wywalczyła również II miejsce w biegu sztafetowym leśnym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Reklama