Koronawirus w nowogrodzieckim szpitalu: 37 osób zakażonych, 5 zgonów

Koronawirus w nowogrodzieckim szpitalu: 37 osób zakażonych, 5 zgonów
fot. Gmina Nowogrodziec Poniżej prezentujemy komunikat z 8 maja.
istotne.pl nowogrodziec, hospicjum, koronawirus

SP ZOZ w Nowogrodźcu:

Informujemy, iż:

Według stanu na dzień 8 maja 2020 r. w zakładach opieki długoterminowej: Zakładzie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym prowadzonych przez SPZOZ przebywa łącznie 17 osób z potwierdzonym wynikiem zakażenia koronawirusem, na łączną liczbę pacjentów wynoszącą 55 osób. Wśród pacjentów, którzy byli zakażeni COVID-19, grupa 8 pacjentów uznana jest za ozdrowiałą, kolejna grupa 7 pacjentów uzyskała pierwszy ujemny wynik badań, w dniu dzisiejszym zostaną pobrane wymazy celem potwierdzenia drugiego wyniku ujemnego.

Pomiędzy dniem stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia a dniem 27 kwietnia 2020 r. ogólna liczba pacjentów zmniejszyła się o 16 osób, z czego:

  • 12 osób przekazano do hospitalizacji w Oddziale Izolacyjnym w Obornikach Ślaskich,
  • 7 osób przekazano do hospitalizacji w Szpitalu Jednoimiennym w Bolesławcu,
  • 9 osób powróciło po hospitalizacji, 7 pacjentów z Obornik Śląskich oraz 2 pacjentów ze Szpitala Jednoimiennego w Bolesławcu,
  • 6 osób zmarło, w tym jedna osoba, u której nie stwierdzono zakażenia COVID-19.

Udzielanie świadczeń medycznych jest zabezpieczone przez personel, który dyżuruje rotacyjnie w zakładach. W pracy pomagają wolontariusze, którym wyrażamy naszą wdzięczność.

Ogólna liczba zakażeń wśród pracowników na dzień 8 maja 2020 r. wynosi 20 osób, na łączną liczbę stwierdzonych zakażeń 24 osoby. Od czasu stwierdzenia zakażeń personelu uznane za ozdrowiałe są 4 osoby, 6 pracowników oczekuje na wynik badań po uzyskaniu pierwszego wyniku ujemnego.

Zapewniamy, że podejmujemy wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa naszych pacjentów oraz zapewnienia ciągłości działalności naszych zakładów.

Dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość okazywaną przez mieszkańców oraz instytucje.

Informacja dla osób fizycznych oraz osób prawnych, którzy pragną wesprzeć finansowo SPZOZ w Nowogrodźcu

Informujemy, że wpłaty na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu można wnosić na rachunek bankowy Zakładu w Santander Polska S.A.:
91 1090 1939 0000 0005 1604 5159.

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Więcej na stronie nowogrodzieckiego szpitala.