Otworzą przedszkole w Nowogrodźcu? Kiedy?

Otworzą przedszkole w Nowogrodźcu? Kiedy?
fot. Alexander Dummer on Unsplash O sprawie poinformowano na stronie nowogrodzieckiego Przedszkola Publicznego.
istotne.pl nowogrodziec, przedszkole

Na stronie nowogrodzieckiego przedszkola opublikowano skan pisma od Roberta Relicha, burmistrza Nowogrodźca. W dokumencie czytamy:

Szanowni Państwo!

Burmistrz Nowogrodźca oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu rozważają możliwość otwarcia Przedszkola, od dnia 25 maja 2020 r. dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mogą pogodzić pracy z opieką nad dzieckiem. Jeżeli wystąpią nadzwyczajne okoliczności, gwarantujące bezpieczną opiekę będzie możliwość przyspieszenia terminu otwarcia Przedszkola.

W pierwszej kolejności z placówki będą mogły skorzystać dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodziców spełniających powyższe kryteria i wyrażających wolę posłania dziecka do Przedszkola prosimy o kontakt pod nr telefonu 75 731 63 35 w godzinach od 8.00 do 14.00 do dnia 08.05.2020 r. w celu dalszej weryfikacji uprawnienia.

Organizacja pracy Przedszkola będzie oparta na wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 roku, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli.

Warunkiem uruchomienia Przedszkola będzie zapewnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa. W związku z powyższym z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc apelujemy, aby zgłaszali się tylko ci rodzice, którzy bezwzględnie muszą powrócić do pracy.

Co Wy na to?