Lista wszystkich kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu

Lista wszystkich kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu
fot. Istotne.pl Przedstawiamy listę wszystkich kandydatów na posłów i senatora z okręgu nr 1 (jeleniogórsko-legnickiego). Zobacz, na kogo możesz oddać swój głos.
istotne.pl wybory

Wybory do Senatu RP

Wybieramy jednego senatora, zaznaczając X przy nazwisku tylko jednego kandydata.

  1. KOZAKIEWICZ Władysław, nauczyciel, Leszno, KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  2. ROMAN Piotr, wyższy urzędnik samorządowy – prezydent miasta, Bolesławiec, KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
  3. ŚLUSARZ Rafał Józef, lekarz, Gryfów Śląski, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Wybory do Sejmu RP

Wybieramy jednego posła, zaznaczając X przy nazwisku tylko jednego kandydata spośród wszystkich list.

Lista numer 1 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. ŻUK Stanisław Adam, menedżer, Zawidów
  2. SAMBORSKI Tadeusz, emeryt-historyk, Rogów Legnicki
  3. SZCZĘSNA Mariola, wyższy urzędnik samorządowy, burmistrz, Mojesz
  4. ROJEK Andrzej, lekarz- specjalista ortopedii, Zgorzelec
  5. LASKOWSKI Stanisław, przedstawiciel władzy samorządowej, wicestarosta, Jawor
  6. JURKOWSKI Artur Andrzej, wyższy urzędnik samorządowy, wójt, Ruszowice
  7. RAK Zofia, emeryt-nauczyciel, Gryfów Śląski
  8. PIOTROWSKI Wiktor Marian, emeryt-lekarz, Jawor
  9. BRZOZOWSKA Bożena Maria, radca prawny, Dziwiszów
  10. BURDYNA Olga, emeryt-kucharz, Żeliszów
  11. WRONA Maria, emeryt-rolnik, Cichobórz
  12. STANKIEWICZ Cecylia Ewa, emeryt-menedżer, Chróstnik
  13. SADOWSKI Roman Edward, nauczyciel, Bolków
  14. GRZYB Stanisław, emeryt-przedstawiciel władzy samorządowej, Nowa Wieś Grodziska
  15. MATYS Waldemar Andrzej, lekarz dentysta, Lubawka
  16. SALATA Romuald Piotr, emeryt-górnik, Bogatynia
  17. KRASOWSKI Marcin Karol, informatyk, Lubin
  18. TUCHOWSKA Kazimiera Zofia, emeryt-technik rolnik, Wilków-Osiedle
  19. IMIELSKI Mariusz Janusz, emeryt-policjant, Opolno Zdrój
  20. ŁASICA Bartosz, rolnik, Nawojów Łużycki
  21. OTROCIUK Barbara, księgowa, Bogatynia
  22. BUKAT Eugenia, technolog zbiorowego żywienia, Jelenia Góra
  23. GNAT Stanisław, robotnik budowlany, Sucha Górna
  24. SUPIERZ Leszek Józef, menedżer, Kowary

Lista numer 2 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. LIPIŃSKI Adam Józef, ekonomista, Warszawa
  2. WITEK Elżbieta Barbara, parlamentarzysta, Jawor
  3. MACHAŁEK Marzena Anna, parlamentarzysta, Jelenia Góra
  4. KUBÓW Krzysztof Jan, parlamentarzysta, Lubin
  5. ZUBOWSKI Wojciech Michał, parlamentarzysta, Głogów
  6. SZYMAŃSKA Ewa Zofia, biegły rewident, Legnica
  7. ZEMBIK Teresa, nauczyciel informatyki/ technologii informacyjnej, Lubań
  8. BABUŚKA Adam, przedstawiciel władzy samorządowej – Starosta, Nowa Wieś Legnicka
  9. RYPIŃSKI Józef, fizyk, Jelenia Góra
  10. POGODA Szymon Marek, kierownik biura, Bolesławiec
  11. MARCINIAK Wojciech, filolog, Sobin
  12. KARWAN Jacek, prezes, Gierałtowiec
  13. KREDKOWSKI Andrzej, nauczyciel religii w szkole podstawowej, Lwówek Śląski
  14. BUCIUTO Jadwiga Barbara, nauczyciel matematyki, Zgorzelec
  15. GĘBORYS Dagmara Helena, ekonomista, Kamienna Góra
  16. BRZOZOWSKA Kamila Dorota, kierownik wydziału, Złotoryja
  17. BADZIŃSKA Agnieszka Ewa, ekonomista, Głogów
  18. SADOWSKA-KOWALSKA Aurelia Barbara, pracownik do spraw osobowych, Szklary Górne
  19. CZYRKO Eurydyka Maria, nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej, Olszyna
  20. KWIATKOWSKA Ewa, pielęgniarka, Polkowice
  21. URBANOWICZ Łukasz Franciszek, technik mechanik pojazdów samochodowych, Wola Augustowska
  22. SARBAK Dawid Łukasz, specjalista administracji publicznej, Bolesławiec
  23. BOJAKOWSKA Dorota, specjalista administracji publicznej, Bogatynia
  24. LESZCZYK Wojciech Paweł, fizyk, Jelenia Góra

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

  1. SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena, adwokat, Warszawa
  2. OBAZ Robert Marcin, inżynier telekomunikacji, Jelenia Góra
  3. FILACZYŃSKA Kaja, lekarka, Legnica
  4. ZBRZYZNY Ryszard, inżynier górnik, Osiek
  5. PIĄTEK Damian, pracownik samorządowy, Głogów
  6. BURAKOWSKA Krystyna Anna, nauczyciel przedszkola, Legnica
  7. PACZÓSKI Piotr Jerzy, ekonomista, Jelenia Góra
  8. ORZECHOWSKA Joanna Magdalena, specjalista ds. konsultingu, Legnica
  9. GRYĆ Paweł, inżynier organizacji i planowania produkcji, Jelenia Góra
  10. MIARA Rafał, ekonomista, Złotoryja
  11. JANKOWSKA Magdalena, biotechnolog, Chocianów
  12. KRÓLEWIECKA-WALA Dominika, pedagog specjalny, Legnica
  13. MAJEWICZ Przemysław Mikołaj, przedsiębiorca, Polkowice
  14. BIDNYK Mikołaj Adam, specjalista do spraw rekrutacji pracowników, Biała
  15. KOHLMAN Piotr Rafał, nauczyciel, Głogów
  16. GŁUSZKO Rafał Krzysztof, lekarz, Gromadka
  17. BACZMAŃSKI Paweł Adam, strażak, Sady Górne
  18. PŁANETA-SIEWIERSKA Edyta Katarzyna, adwokat, Warszawa
  19. GRZYB Leszek Kazimierz, menedżer, Zgorzelec
  20. RAKSZEWSKA Alicja, policjant służby kryminalnej – emeryt, Lubin
  21. JÓŹWIK Magdalena, grafik komputerowy multimediów, Legnica
  22. BRYCZKOWSKA Inez Jolanta, nauczyciel, Głogów
  23. KOKO Daniel Radosław, fizjoterapeuta, Ubocze
  24. GADEK Sławomir Adam, inżynier mechanik – środki transportu, Jerzmanowa

Lista numer 4 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

  1. UTECHT Waldemar Arkadiusz, politolog, Sieradz
  2. JASIŃSKI Krzysztof Piotr, ekonomista, Glinica
  3. POTOCKA-KACZYK Anna Dorota, menedżer, Rudna
  4. MISTOŃ Krzysztof Norbert, pracownik działu zapewnienia jakości, Chocianów
  5. GUDOWSKI Dominik Sławomir, muzyk, Stara Kamienica
  6. BUSTOWSKI Marcin Jerzy, rolnik, Jelenia Góra
  7. SOSIŃSKI Krystian Piotr, górnik, Lubin
  8. BURDZIŃSKI Remigiusz Konrad, logistyk, Jelenia Góra
  9. KORWIN-MIKKE Kacper Mikołaj, przedsiębiorca, Józefów
  10. PASZYN Paweł Stefan, informatyk, Grzybiany
  11. MALICKI Jakub Edward, sprzedawca, Wrocław
  12. GRYF-TOMASZEWSKI Andrzej, przedsiębiorca, Karpacz
  13. ŚWIERZOWSKA Małgorzata Agnieszka, inżynier procesów produkcyjnych, Dłużec
  14. KARPIEJ Sabina Iwona, student budownictwa, Jawor
  15. SOLAREK-STRUMIŃSKA Emilia Patrycja, menedżer, Wrocław
  16. SPRYSAK Sebastian Jacek, inżynier elektryk, Legnica
  17. WINNICKA Regina Elżbieta, technik energetyk, Zgorzelec
  18. BURDZIŃSKA Małgorzata Olga, filolog, Jelenia Góra
  19. HOSZOWSKI Jarosław, nauczyciel, Legnica
  20. PASZYN Agnieszka Katarzyna, chemik, Grzybiany
  21. NICIEJEWSKA Joanna, analityk IT, Warszawa
  22. MAJEWICZ Paweł, przedsiębiorca, Lubań

Lista numer 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

  1. BORYS Piotr, przedstawiciel władzy samorządowej – radny, Lubin
  2. CZERNOW Zofia, parlamentarzystka, Jelenia Góra
  3. KROPIWNICKI Robert, parlamentarzysta, Legnica
  4. KRAWCZYK Iwona Małgorzata, parlamentarzysta, Czadrów
  5. DROZD Ewa, parlamentarzystka, Głogów
  6. DUDKOWIAK Jarosław Ryszard, przedstawiciel władzy samorządowej – Starosta, Głogów
  7. BARANOWSKA Dorota, nauczyciel, Zgorzelec
  8. BANDER Michał, fizjoterapeuta, Jawor
  9. SIKORA Konrad Jerzy, urzędnik samorządowy, Jelenia Góra
  10. ROWIŃSKI Konrad Antoni, przedstawiciel władzy samorządowej – wicestarosta, Lubań
  11. PICHAŁA Anna Eugenia, ekonomista, Parchów
  12. DOWHAŃ-DOMAŃSKA Ksenia Anna, przedsiębiorca, Lubin
  13. ROLSKA Beata Edyta, neurologopeda nauczyciel-pedagog, Chocianów
  14. GRZEŚKÓW Zbigniew, ekonomista, Kotliska
  15. BARCIK Krystyna Henryka, ekonomista, Legnica
  16. MAGRYŚ Urszula, specjalista do spraw rachunkowości, Bolesławiec
  17. JAGIEŁŁO Jakub Krzysztof, przedstawiciel władzy samorządowej – radny, Świerzawa
  18. SKÓRZEWSKA Barbara Anna, nauczyciel, Miroszowice
  19. STRĄCZEK Joanna Dorota, kierownik przychodni, Grzymalin
  20. SURWIŁO Małgorzata Joanna, technik administracji, Leśna
  21. BROK Anna, ekonomista, Głogów
  22. ZIELIŃSKI Grzegorz, ekonomista, Lubin
  23. GRAF Mirosław, nauczyciel wychowania fizycznego, Szklarska Poręba
  24. BARTKOWIAK Włodzimierz, analityk finansowy, Osiecznica

Lista numer 8 – Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy

  1. MYRDA Adam Stanisław, mechanik maszyn i urzadzeń górnictwa podziemnego, Lubin
  2. GABRYSIAK Tomasz Andrzej, przedstawiciel władzy samorządowej – starosta, Bolesławiec
  3. KIEŁB Jacek, politolog, Legnica
  4. MIEDZIŃSKI Piotr Jan, ekonomista, Jelenia Góra
  5. JANIK Kazimierz, inżynier rolnictwa, Zgorzelec
  6. CASTAÑEDA TRUJILLO Beata, ekonomista, Krotoszyce
  7. WANDYCZ Piotr Kazimierz, strażak, Trzebnice
  8. SZEFFS Irena Ewa, pielęgniarka – specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego, Wleń
  9. SALA Rafał Krzysztof, specjalista administracji publicznej, Jawor
  10. LEWICKI Krzysztof Mirosław, przedstawiciel władzy samorządowej – radny, Księginice
  11. TOBIASZ Aleksandra Marta, ekonomista, Bogatynia
  12. CIEŚLA Maciej Jan, nauczyciel wychowania fizycznego, Chojnów
  13. SOBIESKA Emilia Janina, organizator imprez rozrywkowych, Legnica
  14. ZIELIŃSKI Artur Waldemar, specjalista administracji publicznej, Kamienna Góra
  15. CZAJA Dariusz Andrzej, nauczyciel historii, Głogów
  16. FOREMNA Justyna Magdalena, dyrektor generalny, Bolesławiec
  17. KUŚWIK Bartosz Seweryn, animator kultury, Lubań
  18. GRZELAK Katarzyna Aneta, wyższy urzędnik samorządowy, Zawidów
  19. WITKOWSKI Krzysztof Walery, pedagog specjalny, Zgorzelec
  20. KUSTROWSKA Jolanta Elżbieta, technik rolnik, Trzebcz
  21. ZAWIERUCHA Stefan Adam, ekonomista, Marciszów
  22. TYMIŃSKA Katarzyna Paula, specjalista administracji publicznej, Chocianów
  23. SAŁADUCHA Jadwiga Wacława, nauczyciel nauczania początkowego, Karpacz
  24. POLAK-SALOMON Kamil Norbert, instruktor sportów siłowych, Lubin.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.