Opieka przedszkolna w Bolesławcu. Wiemy, kiedy nastąpi jej wznowienie

Opieka przedszkolna w Bolesławcu. Wiemy, kiedy nastąpi jej wznowienie
fot. Ben Wicks on Unsplash Na stronie bolesławieckiego magistratu pojawiły się informacje na ważnych dla wielu bolesławian temat.
istotne.pl przedszkole, um bolesławiec

Magistraccy urzędnicy:

Szanowni Rodzice, informujemy, że wznowienie sprawowania opieki przedszkolnej miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu nastąpi 25 maja 2020 r. (poniedziałek). Placówki będą dostępne w godzinach funkcjonowania przedszkoli, ale w rygorze zaostrzonych wymogów sanitarnych związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji musimy znacząco ograniczyć liczbę dostępnych miejsc. Pierwszeństwo w zakresie zapewnienia opieki będą miały:

  • dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  • dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Magistrat dodaje:

W celu zagwarantowania miejsc dla ww. dzieci prosimy rodziców spełniających opisane wyżej kryteria o składanie deklaracji dotyczącej korzystania z opieki w czasie epidemii COVID-19 do przedszkola, do którego dziecko jest zapisane. Szczegółowe informacje dostępne na stronach internetowych przedszkoli.

Apelujemy, aby z opieki przedszkolnej korzystali tylko ci rodzice, dla których jest ona koniecznością.