Paczkomaty blisko Ciebie w Chocianowie

Paczkomaty blisko Ciebie w Chocianowie
fot. inpost.pl Paczkomaty InPost to duże ułatwienie dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać z usług kurierów. To także najtańsza forma przesyłania paczek.
istotne.pl paczkomat

W Chocianowie istnieją aż trzy paczkomaty i jeden POP.

Paczkomaty i Punkty Obsługi Paczek w Chocianowie

Mieszkańcy ulicy Wesołej w Chocianowie mogą już korzystać z nowego paczkomatu InPost. Jego lokalizacja to ul. Wesoła 8B. Paczkomat znajduje się tuż przy istniejącym pod tym adresem sklepem spożywczym, dokładnie z jego lewej strony.

W Chocianowie funkcjonują także dwa inne paczkomaty Inpost. Jeden położony jest nieopodal, przy ul. Wesołej 12C, drugi przy ul. Sportowej 3. Warto przypomnieć też o Punkcie Obsługi Paczek, który znajduje się na Placu Wolności 19.

Jak odebrać paczkę w paczkomacie?

Opcję odbioru paczki w automacie trzeba zaznaczyć już przy dokonywaniu zakupów w sklepie internetowym. Adresat każdorazowo zostaje powiadomiony o tym, że przesyłka została dostarczona i oczekuje w paczkomacie. Wcześniej może śledzić przesyłkę za pomocą kodu śledzenia. Od momentu otrzymania powiadomienia odbiorca ma czterdzieści osiem godzin na odebranie swojej paczki.

W otrzymanym SMS-em powiadomieniu znajduje się indywidualny kod cyfrowy, który jest niezbędny do odebrania przesyłki. Kod ten trzeba wpisać na panelu paczkomatu razem z numerem telefonu. Kiedy ten warunek zostanie spełniony, otworzy się właściwy boks z przesyłką.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Nadanie paczki w paczkomacie jest pozornie trudniejsze niż jej odebranie, ale już jednorazowa próba wystarczy, by oswoić się z procedurą. A ta jest naprawdę prosta. Wystarczy punkt po punkcie wypełnić polecenia na panelu paczkomatu, wpisując gabaryt paczki, jej wagę, a także dane nadawcy i odbiorcy. Za nadanie paczki można wygodnie zapłacić kartą. Kiedy transakcja zostanie zarejestrowana, paczkomat udostępni odpowiednią skrytkę, do której trzeba będzie włożyć paczkę.

Istnieje także możliwość nadania przesyłki za pomocą Menedżera Paczek. W tym celu trzeba się zalogować na tronie inpost.pl i założyć odpowiednie konto. Po zasileniu go wybraną kwotą można nadawać paczki. Wystarczy wybrać opcję „Wyślij przesyłki”, wypełnić i wydrukować odpowiednią etykietę, a następnie nakleić ją na paczkę. Tak przygotowaną paczkę również można wysłać za pomocą paczkomatu. Właściwy paczkomat należy wskazać przy rejestracji. Wysłanie przesyłki przygotowanej za pomocą Menedżera Paczek jest bardzo łatwe: wystarczy zeskanować numer paczki i podać wygenerowany na etykiecie jej kod nadania. Następnie włożyć paczkę do odpowiedniej skrytki.

Menedżer Paczek będzie przydatny także wówczas, gdy z jakiegoś powodu niemożliwe będzie zapłacenie kartą za nadanie przesyłki w paczkomacie. W takim wypadku po podaniu numeru telefonu system zarejestruje nadanie przesyłki w Menedżerze Paczek i wyśle kod weryfikacyjny na numer telefonu. Po zweryfikowaniu nadawcy możliwe będzie dokończenie nadania paczki, a z konta zostanie odjęta odpowiednia kwota.

Aplikacja mobilna InPost

Aplikacja mobilna InPost to ukłon w stronę wielbicieli nowych technologii. Można z niej korzystać zarówno przy nadawaniu i odbieraniu paczek w paczkomacie, jak i wówczas, gdy korzystamy z usług kuriera. Aplikacja udostępnia możliwość śledzenia paczek, powiadamia o przesyłkach oczekujących w paczkomatach, umożliwia odnalezienie ich na planie miasta i dotarcie do nich najkrótszą drogą. Możliwe jest też udostępnianie informacji o paczkach innym użytkownikom, a także śledzenie ich przesyłek. Udostępnianie paczek daje wymierną korzyść – paczkę może odebrać inna, zaufana osoba. Aplikacja wysyła przypomnienie o oczekujących przesyłkach, gdy adresat znajduje się w niedużej odległości od paczkomatu.

Dlaczego warto korzystać z paczkomatów InPost

Żadna forma dostarczenia i wysłania paczki nie daje tak dużej swobody, jak paczkomaty firmy InPost. Zlokalizowane w ogólnodostępnych miejscach, czynne dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – nadanie bądź odbiór przesyłki może nastąpić w dowolnym momencie, nawet w środku nocy! W tej materii paczkomaty mają niewątpliwą przewagę nad kurierami, którzy dostarczają przesyłki w godzinach pracy adresatów.

Paczkomat to także jedna z najszybszych form dostawy – odbiór paczki możliwy jest już następnego dnia po nadaniu. InPost udostępnia kod śledzenia, więc jest możliwość ciągłego monitorowania przesyłki. Przy tym warto zauważyć, że obecnie dostawa do paczkomatu jest najtańszą opcją przy zamówieniach internetowych. Tanio, szybko i wygodnie – takie właśnie są paczkomaty InPost. W tej chwili jest ich blisko pięć tysięcy i ta liczba stale rośnie.

tekst zlecony