tekst zlecony

Profesjonalna lokówka do włosów w zasięgu ręki!

Profesjonalna lokówka do włosów w zasięgu ręki!
fot. hairstore.pl Uwielbiasz mieć kręcone włosy, ale nie chcesz by się zniszczyły? To zrozumiałe. Częsta stylizacja wysoką temperaturą może spowodować uszkodzenia oraz zmęczyć włosy. Dlatego warto zastanowić się nad jakością sprzętu po jaki sięgasz.
istotne.pl 1 fryzjer, włosy, miasto lubin

Reklama

Lokówka do włosów to bardzo popularny rodzaj sprzętu, wię modeli jest sporo. Jednak wybór profesjonalnej lokówki wcale nie jest taki trudny. Wystarczy spojrzeć na kilka parametrów technicznych, które są ważne oraz zastanowić się, czy to będzie sprzęt używany do codziennej stylizacji, czy raczej na większe okazje. Lokówka używana codziennie powinna przede wszystkim szybko się nagrzewać i powodować jak najmniejsze zniszczenia. Dodatkowo sprawdzę ułatwi długość Twoich włosów. Do włosów krótkich i półdługich lokówka o mniejszej średnicy będzie lepszych wyborem. Natomiast gruba lokówka świetnie sprawdzi się przy pasmach długich. Przedstawione poniżej modele, jak i pozostały sprzęt i kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz na hairstore.pl.

Najpierw powłoka

W lokówkach fryzjerskich dominują trzy rodzaje powłok. Są one najczęściej wykorzystywane przez wzgląd na swoje właściwości, które nie tylko dają doskonałe efekty stylizacji, ale także chronią włosy przed zniszczeniami. Tak naprawdę, każda powłoka jest dobrym wyborem, jednak warto zapoznać się nieco z ich właściwościami.

Powłoka ceramiczna to najpopularniejszy rodzaj, który znajdziesz w prostownicy. Bardzo szybko się nagrzewa, w równomierny sposób rozprowadza ciepło, a także zapewnia włosom wygładzenie. Świetnie poradzi sobie ze stylizacją każdego rodzaju. Również bardzo często spotyka się ceramiczną powłokę w połączeniu z kryształkami diamentu, minerałami i pierwiastkami.

Powłoka turmalinowa stanowi niezwykłe bogactwo jonów ujemnych, które mają dobry wpływ na włosy. Przede wszystkim działają nabłyszczająco oraz chronią przed uporczywym elektryzowaniem. Co więcej, turmalin to minerał, który naturalnie występuje w przyrodzie. Powłoka turmalinowa świetnie posłuży włosom, które mają tendencję do elektryzowania i puszenia się.

Powłoka tytanowa natomiast jest wybitnie odporna na uszkodzenia, więc sprzęt przetrwa nawet najcięższe warunki i częste podróże. Zwłaszcza, że tytan jest jednym z najbardziej wytrzymałych metali. Chroni urządzenie przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Ten typ powłoki polecany jest szczególnie kobietom, które mają włosy trudne, grube i oporne w stylizacji.

Co jest jeszcze ważne?

Przy wyborze lokówki warto zwrócić uwagę na zakres średnicy, który przecież odpowiada za grubość loków. Nie jest to skomplikowana sprawa, ponieważ im większa średnica tym grubsze loki, a im cieńsza tym drobniejsze loczki. A jeśli marzą Ci się loki nieregularnych kształtach, to koniecznie postaw na lokówkę stożkową. Element grzejny jest połączeniem grubej i cienkiej średnicy.

Regulacja temperatury to kolejna funkcja, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze profesjonalnej prostownicy fryzjerskiej. O ile ciężkie i grube włosy potrzebują wyższej temperatury w stylizacji, o tyle cienkie i delikatne już nie. Przy włosach delikatnych i cienkich naprawdę nie ma potrzeby używania najwyższych temperatur. Dla włosów cienkich wystarczy temperatura max. 170°C, a dla włosów grubych i ciężkich w stylizacji można regulację podkręcić na 200-230°C.

Jonizacja to doskonała sprawa w każdym urządzeniu. Umieszczona w lokówce sprawia, że pasma są gładkie, błyszczące i zdrowe. Jonizacja odpowiedzialna jest za emisję jonów ujemnych, które chronią włosy przed puszeniem się i elektryzowaniem. Struktura włosa jest wygładzona, a Ty cieszysz się pięknymi lokami. To jest naprawdę proste!

Dlaczego warto mieć profesjonalną lokówkę fryzjerską w domu?

Lokówki produkowane z myślą o fryzjerach są przystosowane do bardzo intensywnej eksploatacji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt posłuży Ci przez naprawdę długi czas. Dodatkowo lokówki posiadają długi (2,7-3m) obrotowy przewód zasilający, więc nie musisz się przejmować, że kontakt jest daleko i nie wystylizujesz włosów.

Jak używać lokówki do włosów?

Używanie tradycyjnej lokówki jest bardzo proste i niezależne od jej modelu. Inaczej sprawa się ma chociażby w przypadku lokówki automatycznej. Jednak tradycyjny model to po prostu nawinięcie pasma na element grzejny. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać nawiń cieńsze lub grubsze pasmo.

Profesjonalne lokówki znajdziesz w hairstore.pl

Reklama