Ulica Leszczyńska w przebudowie. Jak przebiegają prace?

Ulica Leszczyńska
fot. UM Legnica Na początku sierpnia rozpoczął się pierwszy etap przebudowy ul. Leszczyńskiej od mostu na Czarnej Wodzie (wraz z mostem) do ul. Bydgoskiej. Co już zrobiono? Na wyłączonej z ruchu połowie jezdni od strony ogródków działkowych zerwany został asfalt.
istotne.pl 1 remont, ul. leszczyńska, miasto legnica

Reklama

Robotnicy ustabilizowali podłoże, na którym ułożona zostanie podbudowa. Obecnie montowane są obrzeża chodników i ustawiane krawężniki.

– Stara warstwa asfaltu posłuży m.in. do utwardzania dróg gruntowych. Od wielu lat w ten właśnie sposób wykorzystujemy odzyskane podczas remontów dróg materiały – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na przebudowę ul. Leszczyńskiej został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen, zaproponowanych przez firmy. W drugim, ogłoszonym w maju, swoje oferty zgłosiły trzy przedsiębiorstwa. Najniższa z ofert przekraczała o ponad milion złotych kwotę zaplanowaną w budżecie. Po otrzymaniu rządowej dotacji i uwzględnieniu jej w budżecie miasta można było wybrać wykonawcę. Koszt inwestycji to ok. 7 mln 167 tys. zł.

To kolejny etap przebudowy tej ważnej dla miasta arterii komunikacyjnej. W tym roku przebudowany został odcinek od skrzyżowania z ul. Głogowską (przy wiadukcie kolejowym) do ul. Ścinawskiej.

Z kolei pod koniec minionego roku ul. Leszczyńska przebudowana została od skrzyżowania ze Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa. Koszt ok. 3,5 mln zł.

Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej zbudowana została stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji, na koszt inwestora, wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na jej skrzyżowaniu z Łokietka i Ścinawską.

Reklama