Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców i dwóch „zakazowców”

Kogut
fot. KPP Bolesławiec Nietrzeźwym kierowcom jednośladów grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ci, którzy złamali sądowe zakazy, mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.
istotne.pl 183 alkohol, policja, zakaz

Reklama

– W przeciągu 4 dni mundurowi ujawnili na drodze 2 nietrzeźwych kierujących i 2 z sądowych zakazem prowadzenia pojazdów – mówi sierż. szt. Marta Kubiak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

17 maja funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego kierującego motocyklem, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, doprowadził do wywrócenia pojazdu. Pomoc medyczna na szczęście nie była w tym przypadku potrzebna.

Dzień później, w godzinach porannych, wyeliminowano z ruchu pijanego kierowcę motoroweru. 46-latek miał około 1 promila.

Co więcej, w dniach 20–21 maja policjanci zatrzymali 2 osoby, mieszkańców naszego powiatu, które kierowały pojazdem mimo sądowych zakazów.

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

Jakie są konsekwencje prawne popełnienia przestępstwa prowadzenia motocykla pod wpływem alkoholu? Bardzo poważne – zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi do 2 lat pozbawiania wolności. W przypadku złamania orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów – kara do lat 5.

Oczywiście, należy tu wymienić także wysokie kary finansowe i zatrzymanie prawa jazdy. Dla niektórych kierowców zakaz prowadzenia samochodów osobowych oznacza utratę pracy i tym samym źródła utrzymania rodziny.

Mundurowi dodają:

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca tragicznego w skutkach zdarzenia na drodze. Podobnie jest z osobami, które mają zakaz prowadzenia pojazdów – sąd nie wydaje zakazów bez powodu.

Policjanci mają zero tolerancji dla takich kierowców. Bądźmy rozważni i pomyślmy o konsekwencjach swojego działania, zanim wsiądziemy za kierownicę samochodu.

Reklama