BKS w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Piłkarze na meczu pucharowym Fatma Pobiedna - BKS
fot. GW Zwycięstwem 1:0 (1:0) zakończył się wyjazdowy mecz ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski BKS-u Bolesławiec z Fatmą Pobiedna. Jedyną bramkę w meczu zdobył Adrian Puzio. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował do półfinału rozgrywek.
istotne.pl 4 puchar, bks bolesławiec

BKS Bolesławiec, w środowe popołudnie, był lepszy i wygrał zasłużenie, ale dzięki ambicji gospodarzy i niedokładności naszych chłopaków do ostatniej minuty wynik był sprawą otwartą. Już w piątej minucie bliski gola był Marcin Szaja jednak uderzona przez kapitana BKS-u piłka przeszła tuż obok słupka bramki Fatmy Pobiedna. Nasz zespół co rusz stwarzał sobie sytuacje ale brakowało skutecznego wykończenia. Świetne okazje miał Adrian Kulesza ale po raz kolejny musieliśmy obejść się smakiem.

W 27 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Adrian Puzio ale czujny bramkarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Trzy minuty później świetną akcję dwójkową przeprowadził Adrian Kulesza z Adrianem Puzio i ten drugi z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce i BKS Bolesławiec objął prowadzenie 1:0. W 32 minucie Fatma Pobiedna zdobyła gola wyrównującego ale arbiter spotkania zagwizdał faul na naszym obrońcy i nadal było 1:0. W 36 minucie mogliśmy praktycznie rozstrzygnąć losy meczu ale Adrian Puzio nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Łukaszu Graczyku. Do przerwy było więc 1:0.

Kiedy tuż po zmianie stron czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Dmuchowski stało się jasne, że gospodarze rzucą się na nasz zespół i będą szukać wyrównania. Tak się faktycznie stało. Na szczęście przytomna gra naszej obrony nie pozwoliła gospodarzom na strzelenie gola. W 61 minucie bliski podwyższenia wyniku był Łukasz Graczyk, jednak uderzona przez pomocnika z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki bramki Fatmy Pobiedna. Mimo dużej walki na murawie, do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i ostatecznie skromnie wygrywamy 1:0.

Fatma Pobiedna – BKS Bolesławiec 0:1 (0:1).

Bramki: Puzio (30′).

BKS: Walczak, Kowalonek (żk), Dmuchowski (49′ – czk), Dul, Rudkowski (46′ Skiba), Szaja, Medyński (46′ Kwoczka), Puzio, Graczyk, Latała (46′ Gasiak), Kulesza (72′ Cawricz).

W dalszej pucharowej rywalizacji BKS zmierzy się z jednym ze zwycięzców innych meczów ćwierćfinałowych. Wśród nich są: Apis Jędrzychowice, Lotnik Jeżów Sudecki i Hutnik Pieńsk.