Pożegnali artylerzystę

Pożegnali artylerzystę
fot. 23 Śląski Pułk Artylerii 30 września w 23 pułku artylerii odbyło się pożegnanie dowódcy dywizjonu dowodzenia ppłk. Stefana Bednarczyka, który opuszcza garnizon bolesławiecki, by podjąć kolejne wyzwania żołnierskiej służby.
istotne.pl wojsko

W Sali Tradycji 23 Pułku Artylerii kończącego 23-letnią służbę w garnizonie bolesławieckim oficera pożegnali przełożeni, współpracownicy i koledzy.

Dowódca pułku płk Grzegorz Potrzuski przybliżył dorobek zawodowy oraz podsumował wieloletni wkład pracy ppłk. Stefana Bednarczyka w czasie służby w 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii i w 23 Śląskim Pułku Artylerii. Podsumowując dorobek służbowy, dowódca uhonorował żegnanego listem gratulacyjnym.

Zwracając się do zebranych, pułkownik Stefan Bednarczyk podziękował za lata, jak podkreślił, dobrej służby, w czasie której dane mu było realizować zadania w gronie żołnierzy ceniących profesjonalizm i tworzących zgrany zespół, wykonujący z powodzeniem zadania stawiane przez przełożonych.

Zgodnie z tradycją delegacja oficerów pułku wręczyła żegnanemu szablę oficerską. Po dokonaniu wpisu w księdze pamiątkowej i wykonaniu wspólnego zdjęcia ppłk Stefan Bednarczyk przyjął serdeczne życzenia i gratulacje od kolegów i współpracowników.