Będą wspólnie ścigać złodziei samochodów

Będą wspólnie ścigać złodziei samochodów
fot. KWP Wrocław Na terenie powiatu bolesławieckiego i zgorzeleckiego odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy z powiatu lubańskiego, lwóweckiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego oraz dla policjantów z Bautzen i Görlitz.
istotne.pl policja, ćwiczenia

Ćwiczenia odbyły się w ramach projektu „Poprawa transgranicznej współpracy policji polskiej i niemieckiej w zwalczaniu przestępczości samochodowej” przygotowanego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu wraz z policją w Görlitz.

Celem przedsięwzięcia jest „wzmocnienie współpracy transgranicznej dolnośląskich i saksońskich funkcjonariuszy w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości samochodowej, w tym przeciwdziałania kradzieżom samochodów, części samochodowych oraz paliw”.

Komenda Wojewódzka Policji:

Efektem ćwiczeń przeprowadzonych w ramach projektu jest wypracowanie wspólnej procedury działania w przypadku transgranicznych działań operacyjnych. Szkolenie pozwoli na lepsze przygotowanie funkcjonariuszy do działań typu pościg transgraniczny czy obserwacja transgraniczna.

Natomiast wiedza nabyta podczas specjalistycznych szkoleń językowych, które odbyły się w połowie września br. w Zgorzelcu w ramach przedmiotowego projektu, pomoże w komunikacji pomiędzy służbami, co zmniejszy trudności wynikające z barier językowych podczas wspólnych operacji transgranicznych.

Mundurowi dodają:

Rezultatem podjętych w ramach projektu działań będzie zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców obszaru pogranicza oraz turystów.

Wartość całego projektu to 23 522,52 euro.