Kierowca zatrzymał pijanego bandytę z zakazem sądowym

Podejrzany
fot. KPP Lubin 48-latek, który ma i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, i do odbycia karę 5 miesięcy więzienia, trafił do policyjnej celi.
istotne.pl 183 alkohol, policja, sąd, miasto lubin

Reklama

Lubińska policja:

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, dlatego też coraz więcej osób nie zgadza się na to, by po drogach jeździli nietrzeźwi i nieodpowiedzialni kierowcy. Tak właśnie postąpił świadek zdarzenia, do którego doszło na terenie gminy Lubin.

Mężczyzna, widząc, że sprawca kolizji, który podróżował samochodem osobowym marki Mercedes, odjeżdża z miejsca zdarzenia, postanowił za nim pojechać. O wszystkim powiadomił też oficera dyżurnego.

Po chwili kierowca mercedesa zatrzymał się przed swoim domem. Kiedy wysiadł z samochodu, zgłaszający zabrał mu kluczyki i oświadczył, że policja została już powiadomiona.

Mundurowi zatrzymali 48-latka. Podejrzenia świadka potwierdziły się: kierowca mercedesa był kompletnie pijany; miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Co więcej, wyszło na jaw, że lubinianin ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także… jest osobą poszukiwaną. Ma bowiem do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

48-latek, którego najpierw osadzono w policyjnej celi, trafi do zakładu karnego. Teraz grozić mu może dodatkowo do pięciu lat odsiadki.

Reklama