Motocyklista z dożywotnim zakazem uciekał przed policją. Uderzył w auto, upadł na jezdnię

Motocyklista z dożywotnim zakazem uciekał przed policją. Uderzył w auto, upadł na jezdnię
fot. KMP Legnica Mężczyźnie grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, motocykl, pościg

Film opublikowany przez portal elegnickie.pl:

Do zdarzenia doszło w środę 1 lipca, o godzinie 09:35. Drogówka, patrolując ulicę Chojnowską w Legnicy, chciała zatrzymać do kontroli motocykl. – Mężczyzna siedzący za kierownicą suzuki, widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, który odbywał się ulicami Chojnowską, Piastowską i Kartuską – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – W pewnym momencie, na skrzyżowaniu ulicy Kartuskiej z ulicą Nadbrzeżną, uciekinier spowodował zdarzenie drogowe. Najechał na tył pojazdu marki Mercedes, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszej.

Motocyklista upadł na jezdnię.

Rzeczniczka: – Policjanci natychmiast pobiegli do mężczyzny, by udzielić mu pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Wyszło na jaw, że 35-latek uciekał, bo ma… dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Po tym, jak udzielona została mu pomoc medyczna, uciekinier trafił do policyjnego aresztu. Dziś ma usłyszeć zarzuty. Grozić mu może od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.