Poprosiły 79-latkę o szklankę wody, a potem... ukradły jej 1,5 tys. zł

Poprosiły 79-latkę o szklankę wody, a potem... ukradły jej 1,5 tys. zł
fot. Lennart Schneider on Unsplash Złodziejkom grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież

Przestępcy ciągle próbują wykorzystać naiwność osób starszych. Tym razem ofiarą bandytek padła 79-letnia mieszkanka Złotoryi. – Do drzwi jej mieszkania zapukały dwie nieznane jej kobiety. Zostały zaproszone do środka – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowa złotoryjskiej komendy policji. – Kiedy jedna z nich poszła z seniorką do kuchni napić się wody, druga w tym czasie została sama w pokoju. Dopiero po opuszczeniu mieszkania przez kobiety 79-latka zorientowała się, że zginęły jej pieniądze w kwocie 1500 złotych.

Okradziona powiadomiła policję. Z ustaleń mundurowych wynika, że tego samego dnia oszustki próbowały obrabować jeszcze 70-latkę. Ta jednak była czujna, nie dała się zwieść oszustkom. Nie pozwoliła na to, aby jedna z nich została sama w pomieszczeniu.

Policja:

Mając na uwadze powyższe sytuacje, przestrzegamy mieszkańców przed otwieraniem drzwi nieznajomym, a tym bardziej przed wpuszczaniem ich do środka.

Prosimy też o sygnały o jakichkolwiek wizytach tajemniczych gości za pośrednictwem numeru alarmowego 112.