materiał promocyjny

Najlepszy kredyt gotówkowy – jak znaleźć?

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Nie ma wątpliwości, że kredyt gotówkowy jest doskonałą formą finansowego wsparcia. Polacy najczęściej korzystają właśnie z takiej oferty bankowej. To dlatego, że zaciąganie kredytów jest optymalnie bezpieczne, do tego instytucje bankowe proponują je na naprawdę atrakcyjnych warunkach.
istotne.pl 1 pieniądze, pożyczka, miasto jelenia góra

Reklama

Ponieważ każdy bank realizuje własną politykę kredytową, warto wiedzieć, jak szukać najlepszych kredytów gotówkowych. Okazuje się, że takie zobowiązanie trzeba dobierać indywidualnie, zwracając uwagę na własne potrzeby, ale też możliwości spłaty.

Kredyt gotówkowy – podstawowe wsparcie finansowe Polaków

Czy wiesz, że to właśnie kredyt gotówkowy jest najczęściej wybieranym produktem bankowym? Okazuje się, że nawet co drugi dorosły Polak przynajmniej raz wnioskował o takie wsparcie w wybranym banku. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo przecież kredyt tego rodzaju udzielany jest na dowolny cel, szybko, przy minimum formalności a dzisiaj również coraz częściej przez internet. Nie ma wątpliwości, że w czasach koronawirusa to ważne, by móc uzyskać pomoc bez konieczności wychodzenia z domu.

Polacy coraz bardziej ufają instytucjom bankowym i zaciągają coraz więcej kredytów. Nie dlatego, że nie radzimy sobie finansowo, wzrastają raczej nasze potrzeby. Same instytucje bankowe potwierdzają także, że wzrost liczby zaciąganych kredytów to efekt dobrej zdolności kredytowej polskich kredytobiorców. Jesteśmy wypłacalni, a więc ryzyko kredytowe jest minimalizowane. W oczach banków jesteśmy wiarygodnymi klientami.

Kredyt gotówkowy – gdzie szukać?

Myślisz, że dobrym sposobem jest odwiedzanie kolejnych oddziałów banków w celu otrzymania oferty kredytowej? Dzisiaj to tak naprawdę strata czasu, a w dobie pandemii koronawirusa jest wręcz niebezpieczne. By móc porównać co najmniej kilka ofert takich zobowiązań znacznie lepiej jest skorzystać z internetu. To w sieci funkcjonują narzędzia, dzięki którym zestawienie konkurencyjnych produktów bankowych realizuje się szybko, a przede wszystkim w sposób zrozumiały dla potencjalnego odbiorcy. Oczywiście, kredyt gotówkowy pomoże nam także znaleźć doradca, natomiast tak naprawdę jego pomoc jest zbędna.

Wystarczy dostęp do internetu, rzetelny ranking kredytowy oraz kalkulator, by znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy. Trzeba przy tym wyraźnie zaznaczyć, że żaden ekspert nie może wskazać najlepszego produktu finansowego tego rodzaju. Nie ma też dwóch identycznych zobowiązań. Instytucje bankowe prezentują raczej ogólne warunki przyznawania kredytów czy ich spłaty, natomiast konkretne kryteria, ograniczenia czy bonusy potencjalny kredytobiorca poznaje dopiero po weryfikacji przez bank jego zdolności kredytowej. Co ważne, każdy kredyt gotówkowy można negocjować i klienci jak najbardziej powinni z tej opcji korzystać.

Kredyt gotówkowy – ranking kredytowy

Odpowiadając na pytanie, gdzie najlepszy kredyt gotówkowy, wskazujemy internetowy ranking. To zestawienie, które uwzględnia najważniejsze parametry typowe dla różnych ofert bankowych. Dzięki temu w krótkim czasie i w jednym miejscu udaje się porównać kryteria i ocenić ich atrakcyjność oraz opłacalność kosztową.

Aby móc wspierać swoją decyzję o współpracy z konkretnym bankiem, ranking kredytowy musi być rzetelny, wiarygodny, przede wszystkim aktualny. Sytuacja na rynku usług bankowych zmienia się na tyle dynamicznie, że oferty sprzed miesiąca są już z całą pewnością nieaktualne. Warto korzystać z zestawień publikowanych na niezależnych portalach o tematyce bankowej. Te przedstawiane przez banki mogą nie być obiektywne, za to wskazywać tylko wybrane propozycje.

Co brać pod uwagę w rankingu, wybierając kredyt gotówkowy? Najlepszy wedle Polaków to ten najtańszy, a więc z niskim oprocentowaniem, niską comiesięczną ratą i krótkim czasem trwania współpracy z bankiem. Okazuje się, że nie są to jedyne kryteria, które wskazują na opłacalność zaciągania danego zobowiązania. Liczy się wskaźnik RRSO, a więc całkowite koszty. W ich skład wchodzić mogą prowizje, odsetki, opłaty za ubezpieczenie czy rachunek bankowy. Ranking uwzględnia także wszelkie ograniczenia, jak również bonusy, na jakie może liczyć przyszły kredytobiorca.

Kredyt gotówkowy – kalkulator kredytów

Ranking nie jest jedynym narzędziem, dzięki któremu udaje się złożyć wniosek o najlepszy kredyt gotówkowy. Kalkulator kredytowy przydaje się dokładnie tak samo. Dobry kalkulator także znaleźć można w sieci, więc opłacalność kosztową można zweryfikować bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy we właściwe rubryki wpisać konkretne wartości, by oszacować koszty podjęcia współpracy z bankiem.

Pamiętajmy, że zarówno ranking kredytowy, jak i kalkulator nigdy nie wskaże ostatecznej oferty banku. Kredyt gotówkowy jest dzisiaj niezwykle elastyczny, oznacza to, że jego warunki można dobierać indywidualnie. Przyszły kredytobiorca poznaje konkretne warunki spłaty kredytu dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej.

Reklama