Zagłębie vs ŁKS. Policja zabezpieczała pierwszy mecz w Polsce po otwarciu trybun

Zagłębie vs ŁKS. Policja zabezpieczała pierwszy mecz w Polsce po otwarciu trybun
fot. KPP Lubin Kibice, organizatorzy imprezy i funkcjonariusze naszej komendy stanęli na wysokości zadania – informują lubińscy mundurowi.
istotne.pl policja, zagłębie lubin

W piątkowy wieczór policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy Zagłębiem a ŁKS-em Łódź. Był to pierwszy mecz w Polsce po otwarciu trybun dla kibiców gospodarzy.

– Na stadion zameldowało się 857 kibiców. Każdy musiał przestrzegać nowych reguł sanitarnych. W tym celu wokół korony stadionu, jak i drogach dojścia na stadion, krążył radiowóz podający komunikat profilaktyczny dot. konieczności zakrywania ust i nosa w czasie wchodzenia na stadion i zajmowania wyznaczonych miejsc na sektorach oraz zachowywania odstępu dwóch metrów od innych osób – mówi asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Pomimo działań profilaktycznych w tym zakresie lubińscy policjanci ujawnili 34 wykroczenia dot. nieprzestrzegania korzystania z maseczek i zachowywania odległości od innych. W 33 przypadkach zastosowano pouczenie, natomiast w jednym przypadku mundurowi nałożyli na osobę mandat karny.

Rzecznik dodaje:

Na stadionie wszyscy stosowali się do wytycznych. Kibice stanęli na wysokości zadania, zajmowali w prawidłowy sposób miejsca i pomimo obostrzeń kibicowali swojej drużynie, która w pojedynku z łódzkim ŁKS-em okazała się lepsza, strzelając jedynego gola w końcówce pierwszej połowy.

I podkreśla:

Kolejne spotkania meczowe przed nami, z czego pierwszy już w piątkowy wieczór. Zwracamy się z apelem do osób chcących uczestniczyć i kibicować w czasie meczu, aby zwracali uwagę na konieczność zasłaniania ust i nosa, zachowywali odstęp dwóch metrów od innych osób i stosowali się do ciążących na nich obostrzeń. Przy dochodzeniu do stadionu musimy zachowywać dwumetrowe odstępy od innych osób. Przy wchodzeniu i zajmowaniu miejsc mamy obowiązek korzystać z maseczek, natomiast na sektorach musimy zajmować wyznaczone miejsca przez organizatora imprezy. Poruszanie się w czasie trwania imprezy masowej na stadionie jest dozwolone, lecz może odbywać się tylko z zachowaniem również dwumetrowej odległości od innych uczestników imprezy sportowej oraz przy jednoczesnym korzystaniu z maseczek ochronnych.

Czy bolesławieccy kibice Zagłębia byli na tym meczu? Jak wrażenia? Zapraszamy do dyskusji.