Przedsiębiorcy, będą kontrole skarbówki

Przedsiębiorcy, będą kontrole skarbówki
fot. Krzysztof Gwizdała Fiskus deklaruje, że wszczynanie nowych kontroli będzie zależało od wyników analizy wskazującej na prawdopodobieństwo wystąpienia nadużyć – informuje „Rzeczpospolita”.
istotne.pl przedsiębiorczość, pieniądze

Skarbówka również wraca do czasów sprzed epidemii. Alicja Sarna z MDDP (Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, największej i najbardziej utytułowanej niezależnej firmy doradztwa podatkowego):

Widoczne jest [...] zintensyfikowanie działań organów podatkowych od 25 maja, a więc od odwieszenia biegu terminów procesowych. Czas ich zawieszenia organy wykorzystały na pracę analityczną, choć także i przed tą datą naszym klientom doręczano decyzje wymiarowe i protokoły kontroli. Dotychczas jednak nie obserwujemy wszczynania nowych kontroli.

(Cyt. za rp.pl).

Kontrole skarbówki w czasie, kiedy wielu przedsiębiorców walczy o to, aby ich firmy przetrwały, może okazać się utrudnieniem. „Rzeczpospolita”:

Problemem jest np. oderwanie pracowników od codziennych zadań w celu kontaktu z urzędnikami. Uciążliwe mogą być też przesłuchania świadków.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.