Wpadli z dużą ilością ecstasy i metamfetaminy. Grozi im do 10 lat odsiadki

Wpadli z dużą ilością ecstasy i metamfetaminy. Grozi im do 10 lat odsiadki
fot. KPP Lubin Czterech młodych mężczyzn trafiło za kratki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie.
istotne.pl 183 policja, narkotyki, miasto lubin

Dzięki swojej czujności policjanci z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy udaremnili wprowadzenie na czarny rynek sporej ilości narkotyków.

– Akcja zaczęła się niewinnie. Uwagę mundurowych zwrócił samochód, który w nocy poruszał się po terenie Lubina z niesprawnymi światłami mijania – mówi asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – W trakcie kontroli drogowej czterech podróżujących zachowywało się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie. I faktycznie, mężczyźni nie byli niewinni. Wewnątrz pojazdu ujawnione zostały bowiem spore ilości narkotyków, które przewożone były pod siedzeniem oraz w słoikach w bagażniku pojazdu.

Zatrzymano 4 mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat. (Wszyscy są mieszkańcami Legnicy). Mundurowi przechwycili 240 porcji ecstasy oraz ponad 4180 porcji metamfetaminy. Skonfiskowano również sprzęt, który mógł służyć do produkcji narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Sąd tymczasowo aresztował dwóch podejrzanych.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.