Wpadł pijany kierujący z dożywotnim zakazem. Wiózł… dwójkę dzieci. Trafi do więzienia

Wpadł pijany kierujący z dożywotnim zakazem. Wiózł… dwójkę dzieci. Trafi do więzienia
fot. freeimages.com (Lotus Head) Skrajnie nieodpowiedzialnemu 34-latkowi z powiatu bolesławieckiego grozić może dodatkowo do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl alkohol, policja, sąd

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 czerwca w miejscowości Biała (gmina Chojnów, powiat legnicki). – Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 34-letniego mieszkańca pow. bolesławieckiego, który, kompletnie pijany, kierował samochodem osobowym marki Mitsubishi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promila alkoholu – mówi mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Dodatkowo podczas kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że zamiast uprawnień do kierowania pojazdami 34-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Na tym jednak nie koniec. Nasz krajan był poszukiwany – ma do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności. Na domiar złego „zakazowiec” przewoził dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat, i to bez fotelików bezpieczeństwa.

Mł. asp. J. Ekiert: – 34-latek został zatrzymany, a dzieci trafiły pod opiekę matki.

Mężczyznę czeka odsiadka. Ale teraz dodatkowo grozić mu może od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.