Dlaczego warto wprowadzić kontrolę paliwa poprzez monitoring GPS?

Dlaczego warto wprowadzić kontrolę paliwa poprzez monitoring GPS?
fot. linqo.pl Monitoring paliwa to jeden z najważniejszych elementów systemu monitorowania floty. Wciąż wahasz się, czy warto wprowadzić go w swoim przedsiębiorstwie? Niepotrzebnie. Prowadzenie firmy wymaga rozsądnych inwestycji i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Wiesz też, że pozostawanie w tyle za konkurencją prędzej, czy później odbije się na Twoich dochodach.
istotne.pl paliwo, benzyna

Wdrożenie kontroli paliwa GPS to inwestycja, która szybko się zwraca. Kiedy oszczędności przerosną koszt poniesiony na implementację systemu, pozostanie Ci korzystanie z wszystkich funkcjonalności całkowicie za darmo. Do tego co miesiąc będziesz generować zysk szybciej niż kiedykolwiek dotąd.

Monitoring paliwa na potrzeby eco-drivingu powoduje duże oszczędności w budżecie firmy

Systemy do monitoringu GPS zbierają mnóstwo danych na temat pracy pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest porównanie zużycia paliwa przy stałej i zmiennej prędkości. To nie wszystko. Eksploatacja jest zależna także od obrotów silnika, obciążenia samochodu, płynności jazdy, ciśnienia w kołach, czy ewentualnych usterek. Mając dostęp do trasy, możesz także określić, jak szybko zużywa się paliwo w zależności od powierzchni drogi.

Dzięki danym płynącym z monitoringu paliwa możesz odpowiednio zadbać o przygotowanie pojazdu, wybierać trasy świadomie i zachęcić swoich kierowców do stosowania zasad eco-drivingu. W ten sposób oszczędzisz od 5 do 30% dotychczasowych kosztów paliwa w Twoim przedsiębiorstwie.

Kontrola zużycia paliwa przy pomocy systemu GPS jest niezwykle wygodna i łatwa

Dotychczas monitoring zużycia paliwa polegał na okresowym sczytywaniu wskazań licznika. Niezależnie od tego, czy był to obowiązek kierowców, czy menedżerów floty, czynność ta była obarczona sporym ryzykiem błędu. Dodatkowo pozostawiało to pole do powstawania nadużyć.

Monitoring paliwa wychwytuje także chwilowe ubytki. Od chwili jego wprowadzenia paliwo nie będzie znikać z baku w parę minut podczas postoju na leśnym parkingu. Dodatkowo wskazania systemu są niezwykle dokładne, co pomaga utrzymać porządek w papierach i może posłużyć do analiz finansowych.

Ekologiczna jazda wprowadzona dzięki monitoringowi paliwa oznacza wzrost renomy przedsiębiorstwa

Flota zarządzana w sposób nowoczesny zawsze będzie cieszyć się większym zainteresowaniem wśród zleceniodawców. Specjaliści od marketingu podkreślają, że coraz więcej osób decyduje się na współpracę wyłącznie z firmami, które działają zgodnie z pewnymi wartościami. W obliczu ostatnich zjawisk przyrodniczych zainteresowanie ekologią znacznie wzrosło. Trend ten ponad wszelką wątpliwość utrzyma się przez najbliższe lata.

Z tego względu warto wykorzystać eco-driving do promocji swojego przedsiębiorstwa.

Stosując monitoring paliwa GPS zwiększasz bezpieczeństwo swoich kierowców

Ekologiczna i ekonomiczna jazda wymaga przewidywania sytuacji na drodze z dużym wyprzedzeniem. Dla przykładu zachowanie odpowiednich odstępów między pojazdami ogranicza nagłe przyspieszanie i hamowanie, co zdecydowanie zmniejsza zużycie. Jednocześnie w ten sposób zmniejsza się ryzyko kolizji. Trzeba pamiętać również o tym, że eco-driving spowalnia eksploatację wielu części pojazdów, co skutecznie chroni je przed awariami.

Dzięki monitoringowi paliwa unikasz więc nagłego unieruchomienia pojazdu i sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu zatrudnionych u Ciebie kierowców.

tekst zlecony